Wesley Çok Hevesli


SNEIJDER ÜÇ MAÇTIR İYİ ...

Wesley Sneijder üç maçtır çok iyi. Doğal olarak o iyi olunca takım da iyi oluyor ve Galatasaray kazanıyor. Bir ara Tudor ile arasında sorun olmuştu. O sorun da en azından şu anlık atlatılmış gibi gözüküyor. Sene sonunda Sneijder gidecek söylentileri var. Gider mi kalır mı bilmiyorum ama kalması gitmesinden daha faydalı olur. Çünkü Sneijder. Adı üstünde Wesley Sneijder. Yerine kimi alacaksın da sen Sneijder'i yollayacaksın? Bu sezon çok iyi değildi falan diyorlar. Bir ara sakatlandı ondan sonra tam toparlanamadı ama yine de asist kralı. Dediğim gibi son maçlarda iyi ama bunun nedeni gitmek istemeyişi mi yoksa gerçek formu mu bilinemez. Şahsi fikrim; Sneijder gitmez.

GÖNDERİLECEKLER LİSTESİ KABARIK

Galatasaray, 2014-2015 sezonunda şampiyon oldu. Hamza Hamzaoğlu ile beraber üç kupayı da aldı ve fazla transfere gerek görmeden sezonu açmıştı. Bu yönetimin yaptığı en büyük hataydı işte. Tıpkı Ersun Yanal'lı Fenerbahçe'nin gelecek sezona yeterli olduğu düşünülerek sadece Diego Ribas'ı aldığı gibi. Hiçbir zaman geçen senenin başarısı gelecek seneyle kıyaslanmaz. İki senedir Galatasaray'ın elinde yılmış ve başarıya doymuş bir takım var. Önce Galatasaray'ın bunlardan kurtulması lazım. Tabii iki üç tane de yetenekleri lig seviyesinin altında oyuncular var. Onların da gitmesi lazım.

Örnek verecek olursak, Carole. İlk Carole gitmeli. Bu adamı kim aldı, niye aldı, nasıl aldı? Aklım mantığım almıyor. De Jong da gönderilmeli. Futbol hayatını bitirmiş artık kendi adına. Galatasaray'da kalmamalı. Podolski zaten gönderildi. Cavanda şaka gibi. Trabzonspor'un kadro dışı bıraktığı adamı Galatasaray'da onbir oynasın diye transfer etmişler. Çok ilginç, inşallah Cavanda'yı satabilecek bir takım bulurlar. Cenk Gönen de gönderilmeli. Bir adam her maçta gol mü yer? Onun yaptığı işi Eray da yapar. Chedjou zaten Başakşehir ile söz kesmiş haberleri var. Bence de gitmeli. Belki Başakşehir'e faydası olur.
Okunma : 733

YORUMLAR (0)