Beşiktaş Şampiyonluğa Koşuyor


Kartal, ilk haftadan beri oynadığı oyunla hakettiği şampiyonluğa adım adım yaklaşıyor...

BEŞİKTAŞ DİĞER TAKIMLARA ÖRNEK OLDU

Beşiktaş'ın yüzüncü yılındaki ünlü spiker Ercan Taner'in şampiyonluk maçındaki sözleri geliyor aklıma: ''Beşiktaş şampiyonluğa koşuyor. Kara Kartal şampiyonluğa koşuyor.'' İlk hafta Alanyaspor maçıyla başladı güzel oyun ve bu taraftar desteği. O günden bugüne çok şey değişti. Devre arasında gidenler oldu gelenler oldu. Avrupa tarihi maçlara çıkıldı ama bir şey değişmedi. Beşiktaş'ın güzel oyunu ve taraftar desteği. 

Bu sezon Beşiktaş, diğer takımlara örnek oldu. İyi bir takım kurdular ve sahaya güzel oyunlarını yansıttılar. Hal böyle olunca taraftar da takımına sahip çıktı ve her maçta stada geldi. Ben Vodafone Arena'da bu sezon dolu olmayan maç hatırlamıyorum. Galatasaray ve Fenerbahçe'ye bakıyorsun derbiler hariç dolu maçı yok. Bu sezon bir Başakşehir, Beşiktaş'a rakip gibi gözüktü onların da fazla taraftarı yok ama hakkını verelim mükemmel bir sezon geçiyorlar. Başakşehir'i kutlamak lazım. Tabii daha bitmiş bir şey yok şampiyonluk şansları var ama zor gözüküyor. Özellikle Beşiktaş böyleyken.

MAÇIN EN İYİSİ QUARESMA

Geçen hafta eleştirmiştim hareketlerinden dolayı ancak bu hafta öyle bir top oynadı ki adam her şeyi unutturdu. Kimileri gidecek diyor sene sonunda orasını bilemem orası yönetime kalmış. Kasımpaşa iyi takım ama çok eksiği vardı. Özellikle hücum hattında. Golü falan buldular ama Beşiktaş ilk dakikadan itibaren maçı kazanacağını belli etmişti. Quaresma da maçın en iyisiydi. Sağ kanadı otoban şeridi gibi kullandı. Öyle dakikalarda öyle ortalar açtı ki Aboubakar resmen Quaresma'nın asistlerini yedi diyebiliriz ama Aboubakar da iyi oynadı. Onun da hakkını verelim. Herkes iyiydi ama göze çarpanlar Quaresma ve Aboubakar oldu.

KASIMPAŞA'NIN GOLÜNÜN ASİSTİ SERKAN ÇINAR'DAN

Serkan Çınar iki maçta bir Vodafone Arena'ya veriliyor. İyi hakem mi bence değil ama inanılmaz hatalar da yapmıyor. Bugün maçın sonucuna etki etmedi belki ama Kasımpaşa'nın golünde Eduok'a güzel bir asist yaptı. Serkan Çınar böyle sonucu belli maçlara veriliyor yani zorluk derecesi düşük maçlara. O yüzden maça etki etse de sonucu değiştirmiyor. Penaltı verdiği pozisyon da net penaltı. Oyuncunun kolu açık ve topun geçmesini engelliyor. Serkan Çınar'ı çok beğenmedim ama benden geçer not aldı.

 

Okunma : 706

YORUMLAR (0)