BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56


Renklilerin Birliği


Beşiktaşın 2 senedir soru işaretine yer bırakmayacak ölçüde Süper Ligi forse etmesi Galatasaray ve Fenerbahçeye adeta aralarındaki ezeli rekabeti unutturdu...

Sezona ihtiyaç doğrultusunda değil de şov amaçlı transferler ile giren Galatasaray ve Fenerbahçe koskoca sezon boyunca futbol kalitelerinde bir gelişme sağlayamadığı gibi Anadolu takımları üzerinde baskı unsuru olan forma ağırlığını da kaybetti. Tüm Anadolu kulüpleri artık İstanbul'un bu iki süper güçlü takımından korkmaz oldu; "her halükarda puan alırız" mantığına kavuştu.

Bu hazin tablo yıllardır birbiriyle çekişen bu takımları Beşiktaş'ın önlenemez yükselişi karşısında adeta birlik olmaya zorladı. Şampiyonluk hayali dahi kuramaz oldular ve önümüzdeki sezondan da pek ümitli değiller anlaşılan. Aziz Yıldırım'ın  "dediğim dedik çaldığım düdük" yaklaşımı Fenerbahçe'yi bataklığa sürüklerken, Dursun Özbek'in de adeta futbol cahili bir anlayışla, amatörce kulüp yönetimine soyunması Galatasaray için de benzer tablonun hazırlayıcısı oldu.

Bu girdaptan kurtulmaları için bana göre her iki başkanın da görevini devretmesi gerekmekte. Kötü tablonun sorumluları olarak faturadan yırtmak adına Beşiktaş'a saldırmak kimseye birşey kazandırmaz; ülke futbolunun gelişimine de katkı sunmaz.
Okunma : 646

YORUMLAR (0)