Üçüncülükten Şampiyonluklara: Krallık!


Her sezona şampiyonluk parolasıyla başlayıp sezon sonu sadece üçüncülükle yetinen bir takımın son 2 yılda şaha kalkarak gücünü hissettirdiği GURUR dolu hikayesi...

ÇEKİLEN CEFANIN SEFASI BU!

Öyle dönemlerden geçti ki bu takım; belli belirsiz oyunculara ödenen bonservis bedelleri başta olmak üzere kötü yönetim uygulamaları yüzünden taraftardan “FEDA” denmesi bile istendi. Samet Aybaba ile birlikte deneme-yanılma yöntemini seçen Beşiktaş, Slaven Bilic döneminde şampiyonluk için sabretti ama o da fayda etmedi.

Şampiyonluğa aç bir takım için başarılı ama hiç şampiyonluk yaşamamış bir hoca getirmek adeta şampiyonluğa giden yolun kapısını daha sezon başında açmak demekti. Şenol Güneş gibi çalıştırdığı her takıma nasıl hücum futbolu oynanacağını öğreten bir teknik adamın üçüncülükten öteye gidemeyen takımı 2 yıl üst üste şampiyon yapması tesadüfi değildir.

BU EKSİKLİKLERE RAĞMEN ŞAMPİYONLUK BAŞARI!

Geçtiğimiz sezonu şampiyon olarak tamamlamasına rağmen, takımda eksiklikler olduğu gözle görülür bir durumdu. Özellikle kalede ve savunma bölgesinde oluşan aksaklıklar bu takım şampiyonlar liginde nasıl mücadele edecek sorusunu sordururken, Şenol Güneş en iyi bildiği işi yaparak oyuncuların içine işledi ve onlardan alabileceği en maksimum verimi aldı.

Teknik direktörlüğü sadece kadro dizilimi yapmak sanan sözde iyi hocalara ders olsun diyeceğim ama her fırsatta ülkelerine gidip gelmekten fırsat bulamayacaklardır.

Tüm handikaplara rağmen stadı olmadan bile şampiyon olabilen kulüplerin yanında birde tüm imkanlar dahilinde ikinci bile olamayan “AZİZ” futbol kulüplerimiz için geçen sezonki söylediğim sözü tekrarlıyorum.

"Kitabına uyduran kervanı yükleyip yüksek dağlardan aşırır, beceriksiz kişi sağa sola bakınıp da düz ovada yolunu şaşırır."

Unutmayın! Her şeyi ben bilirim edasıyla koltuğa yapışıp kalan bir kulüp başkanınız ve aynı ona benzeyen bir teknik direktörünüz yoksa bir gün sizin desteklediğiniz takım da bu ligde şampiyon olabilir.
Okunma : 896

YORUMLAR (0)