Hakeme Rağmen Galatasaray


AZ KALSIN ÜÇ PUAN GİDİYORDU...

Galatasaray, çok rahat başladığı tamamen oyun kontrolünün kendisinde olduğu maçta erkenden 2-0 öne geçti. Bu dakikaya kadar takımda ve oyunda bir sıkıntı yoktu. Sonra 2-1 ve 3-1 oldu yine kontrol Galatasaray'a geçti. Ancak ne hikmetse Tudor, 60'tan sonra Sneijder'i oyundan aldı. İşte tam o dakikadan sonra Galatasaray oyundan düştü, geriye çekildi ve topu Alanyaspor'a verdi. Alanyaspor da o facia penaltıdan sonra özellikle sağ kanadı çok zorlayarak beraberliği yakalamak istedi ama olmadı. Galatasaray'ın 16.dakikada avucunun içine aldığı üç puan az kalsın gidiyordu. Maçın bu noktalara gelmesinin de iki nedeni var, biri Tudor diğeri hakem Halil Umut Meler.

HAKEM FUTBOLU BİLMİYOR

Halil Umut Meler çok tehlikeli bir hakem. Neden söylüyorum bunu? Çünkü Halil Umut Meler futbolu bilmiyor. Ne kadar koşan biri olursan ol ne kadar kuralları ezberlemeye çalışan biri olursan ol futbol bilmeyen biri hakem olamaz. Bu hakem daha önce Bursaspor-Fenerbahçe maçında son dakikada Bursaspor lehine akıl almaz bir penaltı çalmıştı ve maç 1-1 bitmişti. Gel gör ki bu hafta da berbat bir maç yönetti. Ya arkadaş Garry Rodrigues'in pozisyonunu görüyorsun, izliyorsun, bakıyorsun, düşünüyorsun her şeyi yapıyorsun ama penaltı vermiyorsun. İnanılacak gibi değil. O pozisyonu net görüp de penaltı çalmayan birisi hakem falan olamaz. Ondan sonra Ahmet Çalık'ın kolu kapalı, vücudunun arkasında. İki tane Alanyaspor oyuncusu el kaldırıyor ve sen de baskı altında kalıp, penaltı veriyorsun. Bırak bu işleri ya. Görmediğin pozisyona penaltı çalıyorsun ayıp. Kusura bakma ama çok kötü maç yönettin. Büyük ihtimalle de sana haftaya maç vermezler.

Ülkemizde bir tane hakem yok bunu herkes biliyor ama ben senden ümitliydim Halil Hoca ama bugünkü yönetiminle kendi kendini bitirdin. Zaten röportajını da okudum. Kendine Cüneyt'i, Bülent'i idol seçmişsin, ne diyeyim Allah başka dert vermesin.

HER HAFTA AYNI SENARYO MU OLUR?

Türkiye'de futbol neden gelişmiyor? Cevabı çok basit. Çünkü ülke futbolunda adalet yok, adaleti dağıtacak kişi yok. Hakemler her zaman hata yapabilir. Onlar da insan ama son birkaç yıldır hatalar yerini yanlışlara bırakmaya başladı. Yusuf Namoğlu'yu ben hakemken izleyemedim. Onun için hakemliğine bir yorum yapamam ancak MHK Başkanlığı çok sıkıntılı. Çok kötü atamalar yapıyor, hakemleri çok formsuz. MHK'ye artık yeni bir kan gerekli diye düşünüyorum çünkü işler sarpa sarmaya başladı. Her hafta aynı senaryo olur mu arkadaş ya? Her hafta korku filmi gibi hakem hatası mı olur? Bir olur, iki olur neyse ama her hafta olması sanki tesadüf değil gibi. Daha önce de söyledim bu hakemlerle yola devam edilmemeli. İçlerinde çürük elma çok. Getirin alt ligden genç hakemleri bunlardan kötü yönetmezler. En azından kötü yönetim sergilerlerse de genç bunlar olacak o kadar deriz. Bakın daha önce de söyledim geçen sene Trabzon'u doğradılar, bu sene Galatasaray'ı seneye de bir başkasını doğrarlar. Bu hakemlerle olmaz. Şu an görev yapan Bülent Yıldırım, Özgür Yankaya, Hüseyin Göçek, Halis Özkahya gibi en az 5-6 hakeme daha bir daha Süper Lig maçı verilmemesi lazım. Yavaş yavaş bu temizleme operasyonuna başlasınlar belki o zaman futbolumuz daha güzel ve daha adil bir hale gelir.
Okunma : 762

YORUMLAR (0)