Nereden Nereye


Galatasaray, adı sanı duyulmamış rakibi Östersunds karşısında yokları oynadı ve 2-0 mağlup olarak rövanş öncesi işleri zora soktu...

KENARDA NE AKIL VAR NE TAKTİK 

Transfer sezonu başlayalı yaklaşık bir ay oldu ve Galatasaray çok önemli transferler yapmayı başardı. Kimilerine göre bu maç hem yapılan transferler hem de rakibin kadro kalitesi göz önüne alındığında çok farklı geçeceğe benziyordu. Gerçekten de beklenen oldu ve maç çok farklı geçti. Östersunds, Avrupa Fatihi Galatasaray'a pozisyon vermeden maçı iki farklı kazandı ve çok büyük bir avantaj elde etti. Maçın böyle geçmesi ve sonuçla bitmesinin en büyük nedeni her ne kadar söylemekten hicap duysam da Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor. İki haftadır takım antrenmanlara çıkıyor. Bu Tudor takıma ne öğretiyor ne çalıştırıyor çok merak ediyorum. Eğer sahada nasıl ruhsuz oynanacacağını veya nasıl sahada yürüneceğini öğretiyorsa çok başarılı olduğunu söyleyebilirim. Galatasaray takımı yataktan kalkıp gelse Östersunds'u yenmesi gerekir o ayrı mesele. Haftaya da rövanş oynanacak ama bana Galatasaray'ın işi çok zor gibi geliyor. Çünkü yine böyle oynarlarsa Östersunds, İstanbul'da da farklı kazanır. 

TUDOR YANLIŞ ATA OYNADI

Ligin orta seviyedeki külüplerinden biri olan Karabükspor'dan gelen Igor Tudor, Galatasaray'ı da Karabüksaray yapmaya çalışıyor ama o iş o kadar kolay değil. Buraya takımı iyi çalıştırsın ve antrenörlük yapsın diye geldin sen. Daha geldiğin gün Bruma'yla tartıştın. Her şeyi bir kenara bırak sen Sneijder ile neden uğraşıyorsun? Takımın en iyi oyuncusu ve en kaliteli orta sahası olan adamı kadrolara almıyorsun ve takımda görmek istemiyorsun. Kusura bakma da sen kimsin? Sen de biliyorsun ki yanlış ata oynadın. Sneijder ile uğraşıp takımı daha iyi yerlere getirebileceğini düşündün ama menajerlik oyunu oynamıyorsun, o kadar kolay değil. Şimdi gittin Östersunds'dan iki tane yedin, rezil rüsva bir oyun oynattın. Ee seni buraya niye getirdiler o zaman? Takım her geçen gün kötü oynuyor bu bir yana takımda iyi oyuncularla uğraşıyorsun. Vallahi geleli 3-4 ay oluyor senden daha başarısız bir antrenör var mı diye düşünmeye başladım. Dua et Galatasaray elenmesin, çünkü elenirse sen de elenirsin gibi gözüküyor.

BAZI OYUNCULARI YA ATIN YA SATIN 

Maçı izledim. Utanç, üzüntü, mutsuzluk bütün olumsuz duyguları hissettim desem yeridir. Bir dönem Avrupa'nın en büyüğü olmuş Galatasaray, tarihinde ilk kez Avrupa maçına çıkan Östersunds'a eziliyor ve kaybediyor. Yazık...

Bir de sorun olarak bazı futbolcular var zam isteyen falan çok ilginç. Yasin Efendi maçta yürüyor, artistlik yapıyor başka yaptığı hiçbir şey yok ama zam istiyor. Atın gitsin. Sinan Gümüş'e şans verilmiş sanki hazırlık maçına çıkmış gibi oynuyor. Benfica mı hangi kulüp istiyorsa satın gitsin. Selçuk'a da bir şey dememe lüzum yok diye düşünüyorum zaten üç yıldır hep kötüydü hala kötü. 
Okunma : 723

YORUMLAR (0)