Kadıköy Eskisi Gibi KOCAMAN Etki


Fenerbahçe bugün turu geçti ancak daha önemli olan,taraftarların tribüne geri dönmesiydi. Ve Aykut Kocamanın oluşturduğu etki....

Fenerbahçe Sturm Graz'ı eleyerek UEFA Avrupa Ligi'nde Play-Off turuna yükseldi. Aslında ilk maç tur neredeyse garantilenmişti. Merakla beklenen şeylerden birisi maçta kaç bin taraftarın olacağıydı .Aslında hafta içi 17.000 kombine ve 15 bin bilet satıldığı açıklanmıştı. Beklenen oldu ve maça geçen sezona göre ilgi çok daha fazlaydı. Tribünün ateşi sahaya tam anlamıyla yansımamış olsa da Fenerbahçe topa hakim başladı. Özellikle Valbuena takımın saha içindeki lideriydi. Set oyunlarını hazırlıyor, takımın vitesini yükseltiyordu. Maça sol kanatta başlamış olsa da özellikle Alper'le sürekli yer değiştirdi. Forvet'te maça başlayan genç oyuncu Ahmethan'da oldukça iyiydi. Özellikle takımın sıkıştığı zamanlarda topu iyi saklayarak bazen takım arkadaşlarına aktardı bazen de faul almayı başardı. Rakibe gelirsek maça kontrollü başladılar. Özellikle ilk yarı bekleyerek kontra atak yakalamayı seçtiler fakat birkaç karambol dışında fırsat bulamadılar. 30.dakika da Fenerbahçe'de Alper'in soldan içeri girdi ve savunma oraya odaklanmışken kendini unutturan Valbuena'ya Hasan Ali topu aktardı, şık bir çalımın ardından arka direğe yapılan orta da Dirar kafayı vurdu ve Fenerbahçe aradığı golü buldu. Golden sonra ataklar devam etse de sonuç çıkmadı. İkinci yarı daha kontrollü başlayan Fenerbahçe'de Dirar ve Valbuena bıraktığı yerden devam etti. 66. dakika da bir taç atışından doğan golle 1-1'lik eşitlik sağlandı. Tamamen  konsantrasyon eksikliğinden gelen golde başta Roman Neustadter olmak üzere tüm savunma hatalıydı. Gol sonrası Fenerbahçe bir süre afalladı.

Özgüveni yerine gelen Sturm Graz Fenerbahçe'nin üstüne geldi,bu sırada Fenerbahçe kontra atak şansı yakaladı fakat önce Mehmet Topal direğe takıldı sonra Skirtel kendi oluşturduğu pozisyonda kaleyi bulamadı. Son çabalardan sonuç çıkmayınca Fenerbahçe turu geçti. Aslında maç böyleydi fakat önemli 2 nokta vardı. Birincisi Graz takımı dersine iyi çalışmış olacak ki özellikle ilk yarı soldan yaptıkları hücümlar da topu sürekli terse yani Hasan Ali'nin arkasına atmayı denediler.Pek başaramamış olsalar da Fenerbahçe ilerleyen süreçte buradan sıkıntı yaşayabilir.Ayrıca Hasan Ali'nin kesinlikle hücümda daha etkili olması gerekiyor.2.nokta 82.dakika da 31 yaşında ki Mehmet Topal oyuna girerken Graz takımı 17 yaşında ki Romano Schmid'i oyuna aldı. Yanlış anlaşılmasın tur elden gittikten sonra oyuna giren bir oyuncu değil,takım tur'a tutunsun diye oyuna giren bir oyuncuydu.Şimdi bir hafta önceye gidelim Fenerbahçe'de Van Persie sakatlanmış Graz maçında forvette kim oynacak karmaşası oluşmuştu. 2 seçenek vardı biricisi Aatıf ikicisi Ahmethan biz bunu tartışırken 20 yaşında ki Ahmethan oynayabilir mi?

Diyorken Graz takımı 17 yaşında ki Schmid'i golcü olarak oyuna aldı. Neyse ki Aykut Kocaman Ahmethan'a şans verdi ve turu biz geçtik evet, ama kazanan sanırım biz değildik. Ayrıca Aykut Kocaman'ın takıma etkisi çok net görülüyor. Takımın biraz zamana ihtiyacı var. Daha iyi olacaktır.
Okunma : 301

YORUMLAR (0)