Avrupada Rakiplerimiz Ve Ndiaye Transferi


Fenerbahçe ve Başakşehirin Avrupada rakipleri belli oldu.Bir diğer konu oldukça konuşulan Ndiaye transferi....

Öncelikle Fenerbahçe'yle başlayacağım. Makedonya'nın Vardar ekibiyle eşleşti. Turun mutlak favorisi biziz, fakat işin ciddiyeti kesinlikle elden bırakılmamalı. Daha önceki hayal kırıklıklarını biliyoruz.

Başakşehir'e gelirsek oldukça zor takımlar arasından bence kötü kura çektik. Herkesin temennisi CSKA Moskova'ydı fakat Sevilla ile eşleştik. Bence iki tane sert maç oyanancak.Başakşehir kesinlikle turu kolay bir şekilde Sevilla'ya bırakmayacaktır. Özellikle sezon başı olmasına rağmen,çok diri bir Başakşehir gördük. Kadrosu oldukça değişen Sevilla karşısın da bu avantajı iyi kullanmalıyız. Sevilla oyuncularını kaybetti ancak iyi transferlerle yerlerini iyi şekilde doldurdu. Özellikle Jesus Navas, Banega, Corchia ve Kjaer ilk göze çarpan isimler. Başakşehir'in kesinlikle oyun disiplinine 180 gerekirse 210 dakika tüm gücüyle sadık kalması gerekiyor.Bence turun kilit ismi Emre ve Adebayor olur. Sevilla tarafından bakarsak Banega ve yeni kurulan defans hattında Kjaer-Corchia uyumu turu belirleyebilir. Ve not olarak bu sene 4 takımımızla gruplarda olacağız buna daha sonra değineceğim.

Şimdi çok fazla konuşulan N'diaye transferine değinmek istiyorum. Öncelikle belirtmeliyim ki N'diaye ligimizde beğendiğim orta sahalardan. Galatasaray'a kesinlikle büyük fayda sağlayacaktır.Özellikle önünde Belhanda,yanında Fernando'nun olması performansını en az 2'ye katlayacaktır. Kesinlikle ümitliyim.Peki maliyeti? Bence ödenen 7.5 milyon Euro''luk bonservis anlaşılabilir. 25 ve 50. maçlarında 750 bin Euro daha verilmesi ki muhtemelen ödenecektir, tartışma konusu olabilir. Bence burada kritik nokta N'diaye'nin alcağı yıllık ücret. Sanırım Osmalıspor'da 500 bin Euro civarı kazanıyordu. Galatasaray'ın yanlış yaptığı nokta, ödenecek yıllık  2.750.000 bin Euro.Gerçekten N'diaye yıllık 1.750.000 bin Euro'ya Galatasaray'a gelmeyecekmiydi? Eğer bu fiyattan anlaşma yapılsa 4 yıl için 4 milyon Euro daha az ödenmesi demek. Yani eğer N'diaye uzun süre kadroda kalsa takım büyük bir maliyetten kurtulabilirdi. Zaten takımlarımızın en büyük sorunu oyunculara ödenen abartılı ücretler. Özellikle Galatasaray ve Fenerbahçe'de. Bu ücretler yüzünden satılmak istenilen oyuncular takımdan gitmek istemiyor, takımlar ekonomik anlamda sorunlar yaşıyor. Umarım takımlarımız bu sorunlardan bir an önce kurtulur.
Okunma : 291

YORUMLAR (0)