Cimbom Zevkten Dört Köşe


...

4-3-3'LÜK TARİFE

Galatasaray çok formda, durdurulamıyor. İlk hafta Kayserispor'a 4, geçen hafta Osmanlıspor'a deplasmanda 3 ve bu hafta ise Sivasspor'a 3 gol ile ligin en çok gol atan takımı konumunda. Dahası da var, en çok şut atan ve en çok pozisyona giren takım olmakla beraber, hava toplarındaki başarı yüzdesi de göze çarpıyor. Oyuncular da çok iyi oyun da çok iyi ama bu olanlar rakip takımların zayıflığından da kaynaklanmıyor. Çünkü Sivasspor'u gördük. Bence iyi takım, Galatasaray'ı da zorladılar özellikle ilk 30 dakika ama bir yerden sonra kalite ve taraftar baskısı ağır basıyor. Zaten bu takım böyle oynarken ona kafa tutmak imkansız gibi gözüküyor. 

N'DIAYE TAM BİR MAESTRO

Tamam takım iyi, taraftar iyi falan da öyle bir isim var ki herkesten daha iyi. O isim Badou N'Diaye. Tam bir maestro. İnanılmaz oynuyor, her yere koşuyor, baskı yapıyor kısacası hiç durmuyor. Gerçekten aldığı para helal olsun. Nereye geldiğinin farkında. Tıpkı takım arkadaşları gibi. Herkesi beğeniyorum şu anda. Herkes işini yapıyor çünkü ama N'Diaye diğerlerinin bir tık üstünde benim gözümde. Böyle devam ettikçe takıma ve kulübe çok katkı verecek, bu çok açık.

GOMIS YOKSA TOLGA VAR

Galatasaray takımında öyle acayip işler de oluyor ki yazsan satırlara sığmaz. Geçen sene isabetli şut çekemeyen Tolga, şu an itibariyle Gomis ile beraber ligin gol kralı. Ne kadar enteresandır, kaleye şut çekmeye hazırlanırken bile taraftarın tepkisini gören Tolga'nın üç maçta dört gol atması. Bu olaydan çıkarılacak ders, bence takım iyiyse elindeki sıradan oyuncular bile sıradanlıktan çıkıp yıldızlaşabiliyor. Bu bir gerçek. İnşallah böyle devam eder. Milli takım için de bu performans önemli. Bu arada Galatasaray gol yemeden kazanması da önemliydi. Bu da takım savunmasının iyi yapıldığının bir göstergesi olsa gerek.
Okunma : 624

YORUMLAR (0)