Transferde Son Gün


Evet, uzun bekleyişlerle geçen bazen sevindirirken bazen gidenlerle hüzünlendiren yaz transfer dönemi bitiyor....

Ligimiz başladı, fakat transfer dönemi henüz sona ermedi. Ligimzde şuana kadar birçok transfer yapıldı. Özellikle Galatasaray olmak üzere Antalyaspor ve Başahşehir oldukça güçlendi.Şimdi son gün kimin ne eksiği var? diye düşünerek bir liste yapmak istedim.

Fenerbahçe:

Çift yönlü orta saha-Forvet-Sol bek-Sağ açık.(sırası ile)

Galatasaray: Forvet

Beşiktaş: Sağ bek

Trabzonspor: Çift yönlü orta saha-Sol kanat

Başakşehir: Sakatlar döndüğünde bence eksik yok.(Tabi ki performanslar önemli.)

Bursaspor: Sol bek-Çfit yönlü orta saha

Bence şuan durumlar bu şekilde. Transfer de en başarılı takım da bana göre Galatasaray. Nedeni adeta yap-boz parçaları gibi yapılan transferler. Öncelikle orta saha kurgusunu incelemek istiyorum.Fernando-Ndiaye-Belhanda 3 tane iyi mücadele eden oyuncu.Aynı zamanda biri kısmen defansif diğer ikisi çift yönlü.Birbirlerini tamamen tamamlayan oyuncular.Oyunu kuran Fernando,rakibi zorlayan ve topla ilerleyebilen Ndiaye,hücüm da kilit açabilen Belhanda.Mükemmel kurgulanmış,yaş ortalaması 28 civarı bir orta saha.Hem tecrübeli hem de dinamik.Bence şuan ligin en iyi orta saha kurgusu.İleri tarafa gelirsek formda bir Gomis ve rakibi yıpratan Tolga-Rodrigues ikilisi.Şuan tam randımanla çalışıyor.Takımın iki bek oyuncusuna gelirsek top teknikleri oldukça iyi. Özellikle Mariano takıma oyun zekası katıyor. Stoperler tek sıkıntı olabilir.

Diğer takımlara gelirsek Beşiktaş şuan 2.viteste ve zamanla yükselecektir. Özellikle Lens ve Medelin takıma girmesi olumlu etki yapacaktır. Başakşehir şuan çok formda ve çok iyi kadro mühendisliğine sahip. Trabzonspor'da sorun orta saha'da Kucka'nın yanına iki yönlü oyuncu bulunamaması ve kanatların iyi işlememesi. Bursaspor'da yine orta sahada sıkıntı çekiyor.Fenerbahçe'ye gelirsek farklı bir durum yok.Orta saha'da iki tane durarak oynayan oyuncu takımın ileri gitmesini ve hücüm etkinliğini bitiriyor.Kesinlikle teknik ve iki yönlü orta saha şart.İsim vermek gerekirse bence o tarz en iyi oyuncu şuan Luka Modric.Tabi ki Modric alınamaz ancak daha uygun maliyetli bir alternatif alınmalı.Ayrıca Eljif Elmas tam o kriterlere uyan bir oyuncu.Lisans sorunu çözülürse takıma büyük katkı verir.Makedonya Milli takımın'da bir asist yaptı ve oldukça formda gözüktü.

Bakalım bu son gün neler olacak ve kimler takımlarımıza katılacak.Umarım tüm takımlarımız için hayırlı olur ve taraftarlar üzülmez.
Okunma : 337

YORUMLAR (0)