Bu Adam Gol Makinesi


Galatasaray 2-0 Kasımpaşa...

İYİ PRES İYİ SAVUNMA

Galatasaray, geçen hafta Antalyaspor deplasmanında zorlanıp, bir puanla yetinmek zorunda kalmıştı ancak bu hafta yine bildiğimiz Galatasaray'ı izledik. Bunun birçok nedeni var. Bana göre Galatasaray'ın iyi oynayıp kazanmasının en büyük sebebi, skor ne olursa olsun ön alanda yaptığı pres. Çok pres yapıyorlar, bunun dezavantajları da var. Mesela Kasımpaşa iki kere tehlikeli kontra atakla kaleye geldi.

Ama her şeyden önce takım zevk veriyor. Seyirci maç bitsin istemiyor, bu çok önemli. Tabii pres bir yana yaptıkları iyi savunmanın da galibiyette payı büyük oluyor. Galatasaray, 5 maçta 3 gol yemiş, onlar da duran toptan. Yani Galatasaray'ın saha içinde, akan oyunda 450 dakikadır gol yemediğini söyleyebiliriz. Bu açıdan savunmalarını başarılı buluyorum, tabii Fernando'yu da...

BU ADAM GOL MAKİNESİ

Fransa'dan Bafetimbi Gomis diye bir adam geldi. Forvet olduğunu biliyorduk fakat gol makinesi olduğunu bilmiyorduk. Gerçekten gol makinesi, abartmıyorum. Golü kokluyor, golü arıyor ve en önemlisi gol sevincinde taraftarla bütünleşiyor, adeta o an aşk yaşıyor. İnanılmaz bir şey. Vallahi ilk başlarda eleştiriliyordu ''Bu adam ne zaman gol atacak?'' diye. Şimdi o yorumcular, o yazarlardan ses çıkmıyor, çok enteresan.

Her şey bir yana Gomis çok kaliteli oyuncu. 5 maç 7 gol 2 asist demek muazzam şeyler demek. Bu tempoda giderse 25 gole yaklaşacağını düşünüyorum ama fazlası olursa da şaşırmayın. Çünkü Galatasaray taraftarı, ''Sen Olsan Bari'' şarkısını oldukça sevmiş gibi gözüküyor.

ÇAKIR'A BİR İŞ DÜŞMEDİ

Cüneyt Çakır'ı pek beğenmiyorum, bilirsiniz daha önceki yazılarda da belirtmiştim ama bugün bir sorun görmedim. Fena maç yönetmedi. Oyun ve tempoyu da güzel tuttu. Pek hakemlik bir şey de olmadı ama bariz bir hata yapmadığı için başarılı olduğunu düşünüyorum.

Okunma : 624

YORUMLAR (0)