Derbi Öncesi Moral


Aytemiz Alanyaspor 1-4 Fenerbahçe...

OYUN İYİ DEĞİL AMA SONUÇ İYİ

Fenerbahçe, iyi bir skorla derbi öncesi moral buldu. Oyun iyi mi bence değil ama skor gayet iyi. 4-1'in bahanesi olmaz öyle ya da böyle kazanması gerekti ve kazandı. Ama bu galibiyette Fenerbahçe'nin yanı sıra Alanyaspor'un da kötü ve hevessiz oyununu unutmamak lazım.

Oyuncular açısından bakacak olursak bana göre iki tane maçın adamı var. Birisi Valbuena, birisi Janssen. İkisi de çok iyi oynadı. Özellikle Janssen'in penaltı aldırdığı pozisyon maçın kırılma anıydı. Anlaşılan da o ki, Soldado yedek Janssen as forvet olacak. Dirar sakatlandı ve oyundan çıkmak zorunda kaldı, derbide oynayabilir mi bilmiyorum ama oynamasa da Fenerbahçe çok şey kaybetmez.

Maçın en önemli detaylarından birisi de Volkan Demirel'in oynamamış olması. Gerçekten bu sezon çok formsuz. Her maç üç gol yiyor, ikisi kendi hatası. Isınmaya da çıkmamış, çıkma. Sen olmasan da olur Volkan, hatta sen olmasan daha güzel olur. Bırak Kameni oynasın.

DERBİ ÇOK FARKLI OLUR

Haftaya derbi var, çok enteresan bir derbi. Nedenini söyleyeyim, Beşiktaş çok iyi takım, iyi organize olan bir ekip. Fenerbahçe karşısında ağır favoriler ama maç Kadıköy'de. O yüzden kesin bir şey söylemek zor fakat Fenerbahçe kazanmak zorunda. Kazanamazsa şampiyonluk hayalleri suya düşer. Beşiktaş için de olmazsa olmaz bir maç değil. Yani derbi Beşiktaş'ın seçeceği oyun sistemine bağlı. Beşiktaş, korkmayıp normal oyununu oynarsa Fenerbahçe'yi duman eder ama geriye çekilip, bu skor bana yeter derse Fenerbahçe'nin taraftarıyla maçı kazanır, ama düşük bir ihtimal.

DERBİNİN HAKEMİ BÜLENT YILDIRIM OLUR

Hakem tahmin etmek çok zor, derbi hakemi tahmin etmekse daha zor. Fakat önsezilerim bana derbiyi Bülent Yıldırım'ın yöneteceğini söylüyor. İlk adayım Bülent Yıldırım, ikinci adayım ise çok düşük bir ihtimal Halis Özkahya, çünkü formda belki ona verirler derbiyi ama benim favorim Bülent Yıldırım.
Okunma : 590

YORUMLAR (0)