BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56


Ç0K GOMİS


Pençelerini çekinmeden gösteren, sürünün lideri olduğunu açıkça ilan eden aslan gibi gollerini atıyor, takımını sırtlıyor...

Gomis geldiğinde kariyeri iyi bir noktada ve beklentileri yüksek tutarak geldi Galatasaray'a fakat futbolcu kalitesi ne olursa olsun zaman zaman takıma uyum sorunu yaşanabiliyor. Keza, ilk ciddi sınav olan Östersunds FC maçında da soru işaretleri bir hayli çoğalmıştı. Ligdeki performansı merakla beklenirken ve bazı spor adamları tarafından ağır eleştirilere maruz kalırken Gomis cevabı sahada vermeyi tercih etti. 

Serengeti düzlüklerinde avını kovalayan aslanlar gibi topu kovalayan, rakibi rahatsız eden ve pozisyon esnasında da ustaca vuruşlar yapabilen bir hüviyete büründü adeta. Bu sene bir terslik olmazsa 30 gol bandını zorlayabilir hatta geçebilir. 

Burada dikkat çeken durum ise Galatasaray'ın oynadığı futbol bir karakter oluşturuyor mu? Yoksa bu sezon başı gazıyla alınan sonuçların sürekliliği olmayacaktır. Bir futbol karakteri ortaya koyabilir ve rakip sahada pres üzerine kurulu futbolu 90 dakikaya yayabilirse ne ala; yok kuramazsa son 2 haftada olduğu gibi bocalama yaşayabilir. 

Tamamen Gomis'in gol yeteneğiyle orantılı bir maç kazanma stratejisi uzun vadede kaybettirir. Zaten Gomis'de sezon içinde zaman zaman düşüşler yaşayacaktır ki böyle durumlarda başka oyuncuların sorumluluk alması ve skoru getirmesi gerekir. Beşiktaş'ın rakibi boğan futbol felsefesini, Galatasaray'a çok gaz vererek yıkarız diye düşünenler büyük bir hayal kırıklığı yaşayacaktır. Fakat futbol karakterini oturtan istikrarlı bir Galatasaray ligi daha çekişmeli ve cazip hale getirecektir.
Okunma : 534

YORUMLAR (0)