Derbiye Doğru


Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinin maç önü analizi, maç kadroları ve hakem tahmini bu yazımda......

GÜZEL BİR DERBİ OLACAK

Her şeyden önce derbi, normal bir maç değil o yüzden tadını çıkarmaya bakalım. Hakem hataları olabilir, oyuncular art niyetli olabilir aynı şekilde tribünler de ama derbinin güzelliğini unutmayalım. Öncelikle güzel bir derbi olacak. Bunun birkaç nedeni var, onları da şöyle sıralayayım:

1- Ev Sahibi Fenerbahçe

Neden bu maddeyi koyduğumu söyleyeyim hemen. Kazanmak zorunda olan ekip Fenerbahçe ve maç Kadıköy'de. O yüzden baskılı bir oyun tercih edecektir. Fazla kontrolün olacağını zannetmiyorum bu sayede de çok zevkli ve gollü bir derbi izleyeceğiz diye düşünüyorum. Beşiktaş'a gelirsek, bana göre kontrollü başlayacak çünkü kazanmak zorunda değil. Kazanmak ister ama böyle bir zorunluluğu yok. Berabere kalsa da çok büyük bir avantaj sağlar. O yüzden maçı şekillendirecek ismin Şenol Güneş olduğunu unutmamak lazım.

2- Beşiktaş Daha Kaliteli Takım

Şimdi Fenerbahçe baskılı oynar, taraftarıyla bütünleşir dedik ama şunu da unutmamak lazım. Beşiktaş hem coşku hem de kalite bakımından Fenerbahçe'nin kat kat üstünde bir takım. O yüzden Fenerbahçe kontrolü kaybeder de golü erken yerse dağılır. Maç farklı yerlere gider ama her ne olursa olsun çok keyifli bir derbi olacağı kesin çünkü bu maç aynı zamanda Galatasaray, Başakşehir ve Trabzonspor'u da yakından ilgilendirecek.

3- Hakem Faktörü

Bir önceki yazımda hakemin Bülent Yıldırım olacağını söylemiştim tabii tahmin olarak ama değişen haftada bu tahminimden az da olsa vazgeçtim. Özellikle bu sezon fazla maça verilmeyen Bülent'in, form olarak bu maçı kaldırıp kaldıramayacağı konusunda endişelerim var. Hem bu sebepten hem de çok kritik bir maç olmasından dolayı bu maça verilmesi gereken ismin Cüneyt Çakır olmasına kanaat getirdim. Verirler mi bilmiyorum ama bu maçı Cüneyt yönetmeli. Ben böyle düşünüyorum.

BENİM MUHTEMEL ONBİRLERİM

Fenerbahçe XI:  Volkan - Isla, Neto, Neustadter. Hasan Ali - Josef, Ozan, Giuliano - Alper, Valbuena, Janssen

Beşiktaş XI: Fabri - Adriano, Medel, Pepe, Caner - Atiba, Oğuzhan, Talisca - Babel, Quaresma, Cenk

Dediğim gibi çok güzel derbi olacak fakat şunu da unutmamak lazım, Fenerbahçe bu maçı kaybederse şampiyon olma ihtimali sıfıra düşer. Beşiktaş yenilirse de zirve yarışı kızışır. 


 

Okunma : 477

YORUMLAR (0)