Lig Başladı ve İstifalar Geldi


Her sezon olduğu gibi lige kötü başlayan takımlar oldu. İstenilen sonuçlar gelmedi ve çare teknik direktörleri yollamakta arandı. 5 hafta 4 istifa!...

Ülkemizde istikrarsızlık her alanda görülen ve önlenemeyen sorunlardan birisi.Bunlardan biri de futbol.Lige büyük umutlarla başlayan takımlarda henüz ilk haftalar sıkıntı yaşanınca teknik direktörlerin bavulları ufaktan toplanmaya başlıyor.'Bu hafta kazanamazsa gider','Artık son şansı' gibi cümlelerin sonu genelde ayrılıkla bitiyor. Peki tek suç teknik direktörlerin mi? Yoksa başka sebepler var mı?Bu sezona bakalım henüz 5 maç oynandı ve 4 teknik direktör istifa etti veya kovuldu.

Rıza Çalımbay: Antalyaspor lig için iddialı bir kadro oluşturdu. Bu kadronun başında Rıza Hoca vardı. Ancak işler beklendiği gibi gitmedi. Takıma katılan önemli transferler bir türlü kadroya giremedi.Daha sonra takım içinde sıkıntılar çıktı ve Rıza Çalımbay bu şartlarda devam etmek istemeyerek görevi bıraktı.Bence takımda kalıp başarı yakalayarak daha güzel izler bırakabilirdi.

Ertuğrrul Sağlam: Yeni Malatyaspor ligin yeni ekiplerinden.Kendilerini Süper Lig'e çıkaran İrfan Buz'la yola devam etmeyerek yeni kadro ve teknik ekip seçtiler.Lige galibiyetle başlamış olsalar da orada da ayrılıklar oldu ve yollar ayrıldı. Ertuğrul Hoca kendisine verilen sözlerin tutulmamasını gerekçe göstererek istifa etti. Yönetimler henüz antreman tesislerini yapamazken başarı bekliyor. Sanırım futbolumuzda ki en önemli eksiklerden birisi tesisleşme.

Ümit Özat: Gençlerbirliği geçtiğimiz yıl kadrosundan bazı oyuncuları ligin üst sırasında ki takımlara iyi bonservis bedelleriyle sattı.Daha sonra bu oyuncuların yerleri dolmadı. Üstüne gelen sakatlıklar ve zorlu fikstür takımı ligin dibine iterken yönetim yine çareyi hocayı yollamakta buldu ve Ümit Hocayla yollar ayrıldı.Yerine Mesut Bakkal getirildi. Umarım işler daha iyi gider.

Bülent Uygun: Bir diğer Ankara temsilcisi Osmanlıspor'da lige kötü giren takımlar arasında. Teknik Direktör Bülent Uygun yönetiminde lige kötü başlayan takım geçen yıldan birçok oyuncusunu da kaybetmişti. Başta Ndiaye, Delarge ve Webo ligin iyi oyuncularıydı. Bu güç kaybını telafi edemeyen takımda ligin dibine vurmak kaçınılmazdı.Ve devamında  Bülent Uygun görevi bıraktığını açıkladı.

Henüz ilk 5 hafta'da 4 takımın Teknik Direktörü değişti.Yine birkaç takım için tehlike çanları çalıyor.Kötü planlama ilk haftalardan istifalar getirirken boşta ki teknik direktörlere iş imkanı doğuyor. Ancak onların da çalışma süresi pek uzun olmadığından ligimizde sürekli teknik direktör sirkülasyonu oluşuyor. Fakat bu sezon farklı olan durum daha çok teknik direktörler görevi bırakıyor.Sanırım sezon sonunda 4-5 takım daha teknik direktör değişimi yapacaktır.

Heyecanlı ve çekişmeli bir lig izlemek dileğiyle..
Okunma : 261

YORUMLAR (0)