Olaylı Maç Kanaryanın


Fenerbahçe 2-1 Beşiktaş...

OLAYLI DERBİ FENERBAHÇE'NİN

Fenerbahçe, kazanmak zorunda olduğu bir maça çıktı. Aslında taraftarlar geçen senelerdeki gibi keyifsiz ve golsüz, kartsız ve kavgasız bir derbi bekliyordu belkide... Ama öyle olmadı. Kırmızı kartlar, penaltılar, sarılar, kavgalar, tribüne yollanmalar... Hepsi hatta daha fazlası bu derbideydi. 

Öncelik olarak maç analizi yapayım, Fenerbahçe çok iyi oynamadı bence ama çok iyi mücadele etti. Bana göre Beşiktaş, oyun anlamında daha iyiydi özellikle ikinci yarıda. Skoru 1-1'e getirebilseydi eğer maçı kazanabilirdi ama getiremedi. Dolayısıyla iki golü de penaltıdan bulan Fenerbahçe, yüzde yüz kazanması gereken maçı 2-1'lik skorla kazandı ve evinde derbi kaybetmeme geleneği de sürdürmüş oldu.

HAKEM İYİ DE DEĞİL KÖTÜ DE

Ali Palabıyık'ın bu maça atanacağını düşünmemiştim. Cüneyt olur diyordum ama olmadı, Ali Palabıyık'ı verdiler. Şimdi, çok kötü de yönetmedi ama çok iyi de yönetmedi. Kısaca fena değildi diyebilirim. Çünkü beş tane kırmızı vermişsin, iki penaltı vermişsin. Bunların hepsi doğru karar fakat Ali Palabıyık'ın tek hatası ikinci yarıdaki Cenk'in penaltı pozisyonu. Net penaltı ve kırmızı kart. Görmemiş olabilir ama o pozisyonda hatalıydı. Maçın kaderine etki etti diyebilirim fakat şöyle de bir şey var. Ligin ilk haftasında Cenk, Antalyaspor'a karşı oynarken kendini yere bırakıp penaltı almıştı. Anladın mı şimdi Cenk haksızlık nasıl bir şey? Hak var hukuk var, bu verilmeyen penaltıyı kendini attığın pozisyona sayarsın. Negredo'nun golü net gol, ofsaytla alakası yok ama bu pozisyonda Ali Palabıyık'ın suçu yok, yardımcının hatası. Ben olsam o yardımcıya bir daha maç vermem. Çünkü senin görevin ofsaytı görmek ve sen bunu yapamıyorsan git başka bir meslek yap.

MAÇIN KÖTÜLERİ

Beşiktaş'ta Quaresma diye bir adam var. Ya arkadaş sen topçu musun yoksa şovcu musun? Çık topunu oyna, yetenekli adamsın eyvallah ama her maç bu kadar antipatik ve sert olaylara girersen takımını da böyle yalnız bırakırsın. Onun yanı sıra, tecrübeli bir teknik direktörün var, zorlandığın her maç küfür ediyor. Sonra tribüne yollanıp, takımını yalnız bırakıyor. Her şey bir yana bir insana edilecek en son küfürü edip, atılmasına itiraz ediyor. Şenol Hoca, iyisin hoşsun da böyle devam edersen derbilerde kazanamazsın, haberin olsun. 

Fenerbahçe'de de kötüler vardı tabii. Mesela en kötüsü tartışmasız Guiliano. Bir futbolcu bir maçta bu kadar mı etkisiz oynar. Rezalet maç oynadı. İkinci yarı göremedim hatta. Gol attı, penaltı aldırdı ama hikaye. Gerçekten çok kötüydü. Onun dışında Ozan'ı da beğenmedim. 


 

Okunma : 510

YORUMLAR (0)