Fener Yendi; Lig Yeniden Başladı…


Türkiye'de klasikleşen derbilerden sonra sadece hakem konuşma durumunun yoğun yaşanacağı bir haftaya girmek üzereyiz. Öyle ki; sadece tek bir takımı değil, her iki takımı da olumsuz anlamda etkileyebilecek kararlar şampiyonluk hesaplarının yapıldığı dönemde daha yüksek sesle konuşulacaktır....

DERBİYİ DEPLASMANDA OYNARSAN...

Derbilerin favorisinin olmadığını söylemek için yeniden Amerika'nın keşfine ihtiyacımızın olmadığını dün gece yine gördük. Hakemi bir kenara bıraktığımızda formda denen Beşiktaş, kötü denen Fenerbahçe karşısında harikalar yaratmadı. Hakem maçın seyrini değiştirmeye başlamadan önce, önde basmayan, berabere kaldığında çok da üzülmeyecek bir Beşiktaş vardı sahada. Planlar altüst olduktan sonra her iki hoca da düşündüklerinin aksine değişiklikler yaparak takımlarını diri tutmaya çalıştı.

Sezon başı transfer planlamasının ne kadar önemli olduğu büyük maçlarda net ortaya çıkıyor. Şampiyonlar Ligi takımı Beşiktaş'ın sağ bek pozisyonu için tecrübeli bir isim kadroya katamaması ve Pepe'ye uygun bir partner bulamasının suçunu hakem Ali Palabıyık da çekiyor. Böyle maçlar düşünüldüğünde transfer döneminde önce ihtiyaç olan bölgeye transfer yapmak gerekiyor.

Maçın Hakemi: Ali Palabıyık (4.5/10)

Verdiği kararlarla sadece tek bir takımı yakmadı. Kritik doğru kararlarda verdi ancak zaman zaman orta alandaki sert faullerde bile devam kararı verdikten sonra yüzündeki düşünceli görüntüsü onun bu maçın ağırlığını kaldıramadığını kanıtlıyor.

Maçın Oyuncusu: Vincent Janssen (7.5/10)

Fenerbahçe'nin iki penaltı golünde de pozisyonlarda etkin rol oynadı. Maç sonuna doğru topla zor buluşabilse de yine de gücünü sahaya iyi yansıttı ve takımının galip gelmesinde ciddi pay sahibi oldu.

LİG YENİDEN BAŞLIYOR!

Sezona basit puan kayıpları ile fiziken sahada, rûhen ise kayıp olan Van Persie eşliğinde adeta 4-2-3-0 dizilişiyle başlayan Fenerbahçe, forvet problemini çözmesiyle ligde kendini yarışa yeniden soktu diyebiliriz.

Son iki sezonun şampiyonu Beşiktaş, bir günde kral olmadığı bu ligde bir günde de tahttan düşmeyecektir. Alınan bu mağlubiyetten sadece hakeme pay çıkarmak Şenol Güneş'in felsefesinde bulunmaz. Leipzig maçında çok daha diri ve saldırgan bir Beşiktaş izlememiz muhtemel.

Daha çok su kaldırır dediğimiz bu ligde sadece derbi kazanarak şampiyon olunamayacağı gerçeği de hiç bir zaman yadsınamaz.
Okunma : 701

YORUMLAR (0)