Yenilmezler


Bursaspor 1-2 Galatasaray...

ZOR MAÇ MÜTHİŞ GALİBİYET

Bursaspor-Galatasaray maçının ne kadar zor geçeceğini günler öncesinden söylemiştim. İki takım da geçen seneki vasat hallerinden iyice uzak olmakla beraber, Bursaspor taraftarının da tüm biletleri tüketmesi maçın zorluk derecesini iyice artırmıştı. Bursaspor için kazanmak önemliydi ama şampiyonluk yarışı veren Galatasaray için olmazsa olmaz maçlardan biriydi. Hem deplasman performansını ölçmek hem de Trabzonspor, Başakşehir, Beşiktaş gibi rakiplerinin puan kaybettiği haftayı boş geçmemek adına mutlaka kazanmak zorundaydı. Öyle de oldu, maça her ne kadar iyi başlayamasa da maçın sonunda galip gelen taraf olmayı bildi. Bana göre şampiyonluk yolunda önemli adımlardan birini attı ve müthiş bir galibiyet aldı.

MAÇIN ADAMI BELHANDA

Galatasaray, bana göre iyi oynadı. Özellikle ikinci yarı tek kale oynadı desek yanlış olmaz. Gomis bugün çok iyi değildi. Rodrigues'i de çok beğenmedim ama Belhanda muazzam oynadı. Net maçın adamı. Feghouli girer girmez skoru değiştirmeyi başardı. Bu çok önemli bir şey çünkü sakatlıktan çıkmış bir oyuncunun girip golünü atması hem oyuncuları motive eder hem de kendini. Öyle de oldu ve golden sonra Galatasaray iyice baskı kurdu ve Tolga'nın golüyle maçı kazandı. O yüzden maçın adamı Belhanda diyorum ama ek olarak Feghouli ve Tolga da ona yardımcı oldu diyebilirim.

İMPARA''TUDOR''

Tudor... Aylarca tartışıldı, belki hala tartışılıyor belki ben bile tartışıyorum hala ama bilmemiz gereken bir şey var ki Tudor bugün Galatasaray'a maçı kazandıran değişikliği yaptı. İki beki çıkardı ve üçlü savunmaya dönerek risk aldı. Maç skorunu elde etti ve üç puanı takıma kazandırdı. Öyle ya da böyle Tudor şu anda lider takımın antrenörü. Beğenebiliriz ya da beğenmeyebiliriz ama kesinlikle bu takımda onun da payı var o yüzden mutlaka saygı duymalıyız. 
Okunma : 581

YORUMLAR (0)