Beşiktaş - RB Leipzig


Beşiktaş ın Kader Maçı...

Beşiktaş yarın akşam grupta kader maçlarından birine çıkacak diyebiliriz. Belkide buradan alacağı  bir galibiyet ile çıkma şansını yükseltebilir. Şuanda RB Leipzig in ne yapabileceğini kimse bilmiyor. Kapalı kutu. Geçen seneye göre kötü bir başlangıç yapsalarda geçen sezonun Bayern'in arkasında bitirdi ligi. Takım olarak genç,dinamik bir yapıya sahipler.Onlarda oyunu tempolu oynayanlardan.Onlar için belkide dezavantajlardan biride tecrübeleri olmaması. Beşiktaş ın en fazla dikkat etmesi gereken takımlardan birisi. Beşiktaş ise bu hafta derbi yorgunluğu ve mağlubiyeti ile çıkıyor Leipzig'in karşısına. Belkide Beşiktaş  için kader haftası diyebiliriz. Derbi mağlubiyeti sonrası Şampiyonlar liginde de alınacak bir mağlubiyet sonrası işler biraz karışabilir. Hem moral olarak hemde kondisyon bakımından çok eksilicektir. Buda Beşiktaş için küçük çaplı bir düşüş olabilir. Beşiktaş ın en büyük kozları yine her zamanki gibi Babel, Quaresma, Talisca olacaktır. 

Beşiktaş ın Leipzig e karşı en büyük avantajı tecrübeli isimlerin daha fazla olması. Diğer büyük avantajı ise kendi evinde oynaması. Bana göre Beşiktaş taraftarı arkasına alarak üstün bir oyun oynaması gerekiyor. Beşiktaş ında en fazla dikkat etmesi gereken isimlerin başında Timo Werner geliyor.Alman yıldız 1-2 yıla adından fazlasıyla söz ettirecektir.Süratli, dinamik,çabuk olması diğer forvetlerden kendini ayıran en önemli özelliklerinden sadece bir kaç tanesi. Zaten Beşiktaş savunması ağır bir savunma. Pepe, Tosic ağır, Caner in de ofans özellikleri fazla ama defansif özellikleri biraz geride.Sağ bekte ise sakatlıktan çıkan Adriano oynar. Adriano geçen hafta Brahimi karşısında iyi bir performans göstermişti. Hatta hiç oyun bile oynatmadı desek yeridir.

Ama bu sefer karşısında Folsberg gibi genç isim oynucak. Folsberg de karşısında tecrübe abidesi olan Adriano karşısında ne yapabilecek sorusuda doğuyor. Orta sahalarında Keita gibi önemli bir yıldız adayı bulunuyor. Diğer seneye Liverpoola gitçek ama bu senede takımından çok şeyler beklenen isimlerin başında geliyor. Eğer oyun Beşiktaş'ın istediği gibi giderse diğer önemli bir faktöre karşı önlem almaları gerekebilir. Leipzig takımı çok çabuk ani atağa çıkabilen genç ve süratli isimleri var. Forsberg, Kampl, Werner oynarsa Bruma gibi önemli isimler yer alıyor. Beşiktaş'ın bu faktöre çok dikkat etmesi gerekiyor. Eğer Beşiktaş bu maçta basit hatalar yapmaz ise bu maçı kolay kolay vereceğini sanmıyorum. Çünkü dediğimiz gibi tecrübeli isimlere sahiptirler.

Beşiktaş Leipzig maçına bana göre bu 11'le çıkar =Fabri, Caner, Tosiç, Pepe, Adriano, Atiba, Oğuzhan, Talisca , Quaresma, Babel,Cenk
Okunma : 480

YORUMLAR (0)