FIFA 2018 Aşkına, Rakip İzlanda


2018 Dünya Kupasına katılmak için mutlaka kazanmamız gereken İzlanda maçı yarın oynanacak...

2018 Dünya Kupası elemelerinde rakibimiz İzlanda.Grupta oynadığımız ilk maçtan 2-0 mağlup ayrılmıştık. Artık son viraja giriyoruz ve maç Eskişehir'de.Maçın biletlerinin 10 dakika içinde tükenmesi,taraftarın ne kadar motive olduğunu gösteriyor. EURO 2016 Elemeleri'nin son maçında yendiğimiz ve turnuvaya bilet aldığımız İzlanda işini garantilemişti. Bu defa onlarda kazanmak en azından 1 puan almak zorunda.İki takımında kritik noktada olması maçın çok sert ve kompakt geçeceğini gösterir gibi. Özellikle İzlanda'lı Gylfi Sigurdsson takımı yönetiyor ve başarılarda doğrudan pay sahibi.İzlanda ile son zamanlarda çok kez karşılaştık, iki takımda birbirini çok iyi tanıyor,fakat onlar daha istikrarlı takımken bizim bir günümüz diğerini tutmuyor. Eğer iyi günümüze denk gelirse maçtan net bir galibiyet çıkartırız. Ancak biraz savrulursak bir anda 3'lük olabiliriz.

Özellikle orta saha'da Emre Belözoğlu'nun yanında Nuri Şahin'in olması oyunun hakımi olmamızı sağlar.İzlanda'ya karşı dirençli orta saha çok önemli.Daha önce Hakan-Ozan-Kaan orta sahasıyla 2-0 mağlup olmuştuk.Topa hakim olarak mümkün olduğunca yıpranmamalıyız.

Duran Toplar Büyük Tehlike

Her zaman olduğu gibi eksik noktalarımızın başında duran top savunması geliyor.Daha önce İzlanda karşısında yandan ve karşıdan gelen uzun topları savunamamış ve mağlubiyetler yaşamıştık. Özellikle Kuzey Avrupa takımları bu silahı çok iyi kullanıyor.EURO 2016'da uzun taç atışları'da etkili olmuştu. Umarım Lucescu buna çözüm bulmuştur.

Son maçlar öncesi grubumuzun puan tablosuı şu şekilde:

Hırvatistan:16

İzlanda:16

Türkiye:14

Ukrayna:14

Finlandiya:7

Kosova:1

 
Okunma : 316

YORUMLAR (0)