İskandinav Soğukluğu!


Eskişehir'deki ateşli taraftarın yarattığı atmosferin eşliğinde "yine nerede yanlış yaptık?" diye kendimize sorduğumuz sorular. Taraftarın enerjisinin takıma bir güç kaynağı yaratmaması ve hayal olan bir Dünya Kupası daha...

DÜNYA KUPASINI HİÇ HAKETMEDİK!

Fiziksel güç, direnç, kondisyon, beceri yok dolayısıyla hüzün çok başarı yok. İzlanda karşılaşmasıda diğer karşılaşmalar gibi Milli takımın kemik oyuncularını oynatma sevdası yüzünden kaybedildi. İlk 11'de tecrübeli isim oynatmanın önemini yanlış anlayan teknik ekibimiz "Barcelona'da aslanlar gibi oynarım" deyip de, forma yüzü bile göremeyen bazı şahsiyetlerle gurur duymaya başlasınlar. Zira formda olan futbolcuların yerine bu şahsiyetleri tercih edenler 330.000 nüfuslu İzlanda'dan 4 maçta 8 gol yemekten utanmayacaklarsa, en azından komik bir gurur yaşasınlar.

Koskoca Türkiye Milli Futbol Takımının teknik ekibinde rakip analizi yapan bir kişi bile olmaz mı diye sormak ister gönül. Rakip fiziksel olarak bu kadar üst seviyedeyken kulüplerinde az forma şansı bulan oyuncuların böyle bir karşılaşmada ne işi var diye sormak ister gönül.

BÜYÜK TURNUVA YARINLARA DA KALMAZ!

Bizler Milli Takımdaki kötü durum için yalnızca yabancı oyuncu sınırını hedef göstermeye devam ettikçe bizim için Dünya Kupası ya da Avrupa Şampiyonası yarınlara bile kalmayacaktır. Yabancı oyuncu sınırı olmamasının zaten yerli oyuncuyu teşvik etmek olduğunu idrak edemeyen futbolumuzun medyatik önderleri sadece Milli Takıma zarar vermeyecek aynı zamanda kulüplerimize de darbe vuracak kötü niyetli kişilerdir.

Futbolumuzun içindeki kötü niyetli kişiler acilen temizlenmez ise, bizim bütün geleceğimiz umutlar içinde değil sadece hazinSON olacaktır.
Okunma : 737

YORUMLAR (0)