BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56


Sırıtan Adam


Milli takımda son süreçte başarılar ve oynanan futbol değil prim kavgaları, çekişmeler, mekan basmalar ve gazeteci dövmeler konuşuldu hep...

Fatih Terim malumunuz Milli Takımdan uzaklaştırıldı. Peşine adam takıp mahallenin ağır abisi edasıyla mekan basmaya gitti "imparator" ama kebapçı Selahattin çetin ceviz çıkınca yandan yandan sıvıştı mekandan. Olayın iç yüzünü hala bilmiyor kamuoyu fakat Kebapçı Selahattin istemeden de olsa bir magandayı Türk futbolunun gündeminden uzaklaştırdı.

Bu olay tabiki vicdanları rahatlattı fakat bundan daha büyük bir olayın başrolü olan Arda Turan Milli Takıma geri çağırıldı. Tamamen tezat oluşturan bu mevzu federasyonun ve Yıldırım Demirören'in seyir defterinde kara leke olarak yerini aldı. 

Hırvatistan maçında tükenen umutlar Cenk'in golüyle tüm Türkiye'yi sevince boğdu. İzlanda maçında da benzeri bir sonuç istedik tüm halk, fakat bu sefer fizik gücü çok daha fazla olan bir rakip vardı karşımızda. Buna bir de Lucescu'nun hatalı kadro tercihi eklenince malubiyet kaçınılmaz oldu.

Türk futbolunun gelişimsel problemleri ve başarısız futbolumuz apayrı bir tartışma konusu. Bununla birlikte futbolun içinde her türlü sonuç da var, kabullenmek gerek. Kabullenilemez olan ise ağzından mahalle jargunu soslu adamlık ve delikanlılık kelimeleri eksik olmayan Arda Turan'ın, seyircinin gösterdiği haklı tepkiye sırıtarak karşılık vermesiydi. Athletico Madrid sonrası dirhem dirhem kendini bitiren Arda şu süreçte ise tüy dikmekle meşgul anlaşılan. İzlanda maçında sırıtan adam olarak kayıtlara geçen Arda Turan son 1 yılda ortaya koyduğu referansla nihayetinde kırıtan adam olacak gibi görünüyor.
Okunma : 782

YORUMLAR (0)