Lucescu Milli Takımı Ateşe Attı!


Türkiye-İzlanda Maç Değerlendirmesi...

Lucescu'nun yanlış kadro tercihi

Lucescu bu maça da yanlış kadro tercihiyle çıkarak 3-0'lık yenilginin mimarı oldu. Lucescu'nun futbol bilgisini futbol aklını Türkiye'de aldığı şampiyonluklar diğer takımlardaki teknik direktörlük performansını eleştirmek doğru olmaz ama milli takım farklı bir platform doğru bi analiz yapamazsan doğru oyuncuları çıkaramazsan kondisyon olarak senden üstün olan fizik gücü yüksek olan bir kuzey ülkesi seni 3-0 değil 5-0 bile yener.Dünya Kupası için bu 4 maçlık periyotta Fatih Hoca'yı takımdan ayırıp Lucescu'yu getirmek bütün futbolcularımızı etkilemiş görünüyor.Lucescu'nun ilk yaptığı hata yine Mehmet Topal'ı stoperde kullanmasıydı.Daha önceki maçlarda özellikle Ukrayna maçında da bu hatayı yapan Lucescu orada da hezimete uğramıştı. Ayrıca Kucescu aldığı ceza nedeniyle tribündeydi bu da futbolcularmızı olumsuz etkilemiş olabilir ancak ne olursa olsun kendi evinde Dünya Kupası Elemelerinin bitmesine 2 maç kalmışken sen İzlanda'ya 3-0 yenilemezsin bu tarihi bir hezimettir.

Goller Ardı ardına geldi!

İlk yarıya fırtına gibi giren İzlanda 32.dakikada sol kanatta yaptığı atakta içeriye giren futbolcu yerden ortaladı Gudmundsson golü attı.İzlanda bu golle 1-0 önce geçti.Aradan 7 dakika geçti 39.dakikada İzlanda ani bir atakta Bödvarsson savunmayı geçti ve Bjarnason kaleci Volkan ile karşı karşıya kaldı ve golü attı.İzlanda bu golle 2-0 önce geçti.Hiçbir varlık gösteremeyen Türkiye Milli Takımı 46 .dakikada Nuri Şahin çıktı yerine Ozan Tufan girdi.50. dakikada sağ kanattan gelen ortayı Gunnarsson ceza sahasına attı.Son vuruşu ceza alanı içinde Kari Arnason yaptı ve İzlanda 3-0 öne geçti.Bu dakikadan sonra 60. dakikada Arda Turan çıktı.Emre Mor oyuna girdi. 79.dakikada da Yunus Mallı Emre'nin yerine oyuna girdi iki futbolcu oyuna girmesine ragmen skorda herhangi bir değişiklik olmadı. Arda'nın Türk seyircileri kendisini protesto ederken gülmesi ise Milli Takımın halini en iyi şekilde gözler önüne serdi. Arda ve Cenk yerine Lucescu Cengiz ve Emre Mor ile başlasa daha iyi olurdu.

Arda Milli Takımda Olmalı mı?

Arda yaşananları henüz atlatamamış görünüyor. Bu haliyle Milli Takıma faydalı olamazdı yanlış seçim yapıldı. Son zamanlarda Barcelona'da da oynayamıyor ve bu onu etkiliyor. Lucescu Arda,Mehmet Topal gibi oyuncuların seçiminde hata yaptı ve Türkiye adına Dünya Kupası yolunda büyük bir yara aldı. Finlandiya maçında Türk Milli takımını daha diri ve iyi görmek dileğiyle. Dünya Kupasına gitmek için gruptaki diğer maçta çok önemli. Hayırlısı...
Okunma : 355

YORUMLAR (0)