Sıfıra Sıfır Derbi


Seyirci ortalaması ve oluşturulan atmosfer anlamında MÜKEMMEL, her iki takımın oyun kalitesi VASAT, hakem yönetimi açısından son derece TRAJİKOMİK bir derbi mücadelesi geride kaldı...

BERABERLİK GALATASARAY İÇİN İYİ SONUÇ!

Hiç kuşkusuz böyle bir Fenerbahçe beklemiyorlardı. Pas isabet oranı yüksek, kafa toplarında etkili ve iyi defans yapabilen rakip Fenerbahçe, Galatasaray'ı gerçekten de yenmeye gitmişti.

Orta alanda agresif futbolunu abartarak, her müdahalesini sertçe gerçekleştiren Galatasaray ilk yarıyı 10 kişi tamamlayabilirdi. Her ne kadar şimdiye kadar oynattığı futbolla alkış alsa da Igor Tudor henüz derbi hocalığı yapacak kapasitede olmadığını da gösterdi.

Gomis, Feghouli, N'diaye üçlüsünden N'diaye'nin sahada biraz daha diri kalabildiğini söylesek de yine de sert savunmalara karşı problem yaşayabildikleri de net ortaya çıktı. Galatasaray'a skor katkısı sağlayacak bu üç oyuncunun sert ekiplere karşı koyamaması durumu devam ederse Beşiktaş maçı, Galatasaray için ciddi bir sorun haline gelebilir.

FENERBAHÇE, FENERBAHÇE GİBİ OYNADI!

Haftalardır favori gösterilen Galatasaray karşısında Fenerbahçe'nin ezileceği algısı yaratılmıştı. Ortaya konan futbol buna net bir cevap oldu denebilir. Özellikle maçın 10. dakikasından itibaren rakip kaleye etkili giden ve orta alanda net bir hakimiyet sağlayan Fenerbahçe golü de bulsaydı muhtemelen maçı kazanacaktı. Janssen'in kaçırdığı gol pozisyonu sadece Fenerbahçe için değil maçın genel kırılma ânıydı.

Aykut Kocaman'ın derbide yaptığı tek bir hata vardı ki o da belki de galibiyeti kaybetmesine neden oldu. Valbuena - Alper değişikliğini ne düşünerek yaptı anlamak mümkün değil. Belhanda'ya verilen ucuz kırmızı karttan sonra oyun sistemi bozulmuş olan Galatasaray'a gol atmanın yolu sadece Valbuena'dan geçebilirdi. 

HAKEMLERİMİZ PROFESYONEL DEĞİL!

Sözde Dünya'nın en iyi hakemlerinden biri olarak gösterilen şahsiyet, bu gece bir maç yönetmeyip sadece idare etti. Her iki takım aleyhine de kararlar vererek tek bir taraftan değil her iki taraftan da tepkiler almak büyük bir başarı olsa gerek. Verilen kırmızı kart, verilmeyen penaltılar ve hatasını başka bir hatayla kapatan kararlar bize ligimizdeki en iyi hakemin bile bu maçları kaldıramadığını net bir şekilde ortaya koydu.
Okunma : 629

YORUMLAR (0)