BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56


Halis Muhlis Tudor


Trabzonspor 2-1 Galatasaray...

TUDOR'UN MANTIĞINI ANLAMIYORUM

Öncelikle Trabzonspor'u tebrik etmek istiyorum. Maça iyi hazırlanmışlar ve sonuna kadar hakederek güzel bir galibiyet aldılar. Biraz sonra yazacaklarımı, Trabzonspor'un galibiyetine gölge düşürmek amacıyla değil, gerçekleri gün yüzüne çıkarmak amacıyla yazacağım.

Önceliği Tudor'a veriyorum, maçın kaybedilmesine bana göre Halis Özkahya denen hakem (!) ile aynı oranda etki etti. Şimdi Belhanda gibi her ne kadar formda olmasa da kaliteli diyebileceğimiz bir oyuncun elinde yokken, Feghouli de kırmızı kart görmüşken sen nasıl Gomis'i çıkarırsın? Bunun bir mantığı yok. Galatasaray Gomis, Belhanda ve Feghouli olmadan maç kazanamaz. Sen bu şekilde Trabzonspor'u yenmeye çalışıyorsun arkadaş. İkincisi sakatlık var mı bilmiyorum ama Denayer'i oynatma, Serdar Aziz daha iyi bir stoper. Üçüncü hatan da Tolga Ciğerci her ne katkı yapmış olursa olsun sol açıkta oynamamalı. Garry Rodrigues gibi hızlı ve yetenekli oyuncun varsa o oynar. Tolga'yı oynatma demiyorum ama sol açıkta oynatma, adam koşamıyor kanatta yapamıyor ısrarla oynatıyorsun.

GÖZ DOKTORU BİR TANIDIĞIM VAR 

İstanbul'dan göz doktoru bir tanıdığım var, onu maçın hakemi ya da hakemi gibi gözüken kişisi Halis Özkahya'ya öneriyorum. Mutlaka gitsin bir muayene olsun, ben konuştum kendisiyle Halis Özkahya'dan ücret de almayacak. Mutlaka gitsin ve baktırsın kendine çünkü çok ciddi sıkıntıları var diye düşünüyorum. Ya bana birisi Bero'nun Fernando'ya girdiği pozisyonu açıklasın. Faul veriyorsun, pozisyon yüzde bir milyon kırmızı kart ama sen sarı kart bile vermiyorsun. Sen insanları kandırabilirsin ama beni kandıramazsın Halis. Ben yemem, herkes yer ben yemem. 

Olcay ile Feghouli'nin olayına gelince, Olcay sinirli ve saldırgan bir tavır takınıp yerde yatan oyuncuya saldırıyor. Sen ayırıp ortamı yumuşatmak yerine daha olay başlamadan, geriye çekilip pozisyonu izliyorsun. Ondan sonra da kıyamet kopuyor, oyuncular birbirine giriyor. 

Oyunu okuma diye bir şey yok, oyunu yönlendiremiyor Halis Özkahya. Kontrol yeteneği çok az. Tabii bunlar benim gördüğüm ve emin olduğum eleştirilerim. Bir de emin olamadıklarım var, inşallah da doğru değildir. İki üç haftadır Galatasaray'a karşı yapılan bir operasyon var. Karabükspor maçında Alper Ulusoy ile başladı, sonra Fenerbahçe derbisinde Cüneyt şimdi de Halis. Bunlar tesadüf mü değil mi diye düşünüyorum. İnşallah sadece tesadüftür, yoksa sonuçları ağır olur.


 

Okunma : 693

YORUMLAR (0)