BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56


Tudor Gömlek mi?


Ağzında sakızı, lakayt hareketleri, olmayan taktik becerisi ve hatalı oyuncu değişiklikleri ile lider takımın hocası Tudor...

Trabzon Akyazı Park'ta oynanan maçta saha kenarında, değişen reklam tabelalarına dikkat edenler bilir zırt pırt Tudor's gömlek reklamları dönmekteydi. Galatasaray teknik direktörü ile olan isim uyumu sebebiyle tebessümle karşılanabilecek bir durum bu.

Ne var ki 5 haftadır kazanamayan ve hiç umut vaad etmeyen Trabzonspor maça kontrollü başladı, rakibine top göstermedi, 90 dakikanın tamamında maça hakim olan taraftı. Sadece ilk yarıda kaçırdıkları, 3 farkı yakalamalarına rahatlıkla yetebilirdi. Uzun zaman sonra Trabzonspor'u böyle görmek heyecan verici olsa da Galatasaray'ı da böyle görmek hayret vericiydi. Aslında ligin ilk 4 haftasındaki tempolu futbol dışında dişe değer bir futbol kalitesi ortaya koyamayan Galatasaray için malum ayak sesleri gelmekteydi. Beklenen son da denebilir aslında. 

Maçın hakkı A'dan Z'ye Trabzonspor'undu, öyle de oldu. Maç sonu daha enteresan seyretti. Feghouli, Fernando, Maicon ve Muslera'nın açıklamaları şaka amaçlı değilse durum vahimdi. Berbat futbol ve net sonuç ortadayken Cenk ERGÜN'ün de açıklamaları tuz biber oldu adeta. Sezonun en net skoru için operasyondan ve hakemlerden bahsedenler futbol cahili değilse nedir? Her maç olabilecek olağan hataları bile operasyon tabiriyle açıklamak vicdanlara sığar mı? Sorarak devam edelim; Fenerbahçe'nin derbide verilmeyen golü operasyon değil mi? Yada Başakşehir maçında Cenk Tosun'un karşı karşıya iken hakem tarafından durdurulması? Veya Beşiktaş-Alanyaspor maçında  Quaresma'nın net penaltısının verilmemesi operasyon değil midir? Negredo Dk 88'de golü yapmasa şampiyonluk defteri tümden kapanacak ama bunlar operasyon olamaz.!!!

Tekrar maç analizine dönecek olursak, karşımıza çıkan yegane gerçek: TUDOR'un bütün değişiklikleri hatalı ve hükmetme yetisini kaybetmiş. Trabzonspor'lu futbolcular da bunu biliyor olsa gerek. Reklam panolarında onun adını gördükçe gaza gelip mükemmel maç çıkardılar. Umarım çıkışlarını sürdürebilirler ancak bir gerçek var ki bu lig daha çok toz kaldırır.
Okunma : 818

YORUMLAR (0)