Hakemler Hakemler


Bu sene futboldan çok hakemlerimizi konuşmak bizim açımızdan çok kötü bir durum. Bu yazımda hakemleri ve taraftar ve yönetim tepkilerini değerlendiricem...

Bu sene futboldan çok hakemlerimizi daha çok konuştuk. Buda ülke futbolu adına kötü bir durum. İsterdik ki her yönümüzle kendimizi övelim. Ama olmuyor. Hakemlerimiz Avrupa maçlarında iyi maçlar yönetirken kendi ligimizde çok kötü bir performans sergiliyorlar. Bu kötü performans dediğim maç sonucuna etki eden hata yapmasıdırlar. Geçen hafta Galatasaray-Fenerbahçe maçında verilmeyenler kartlar, verilmeyen goller filan derken sonuç belkide çoğu kişi tarafından adil bir skor olarak gösterilmiyordu. Bu hafta da Trabzonspor ile Galatasaray maçında hakemin hatalı kararları verilmeyen kartlar derken Trabzonun kazandığı bir maç. Bundan önceki maçlarda Fenerbahçeye veyatta Beşiktaş a hatta diğer Anadolu takımlarına yapılan haksız kararlar. Diyeceğim o ki geçen hafta Fenerbahçe nin verilmeyen golü Denayere verilmeyen kırmızı yada bunlar doğru karar olmadığı için gerçekleşen Hasan Ali nin kırmızı kart pozisyonu. Asıl mesele o değil. Geçen haftaki maçlarda kendi takımının aleyhine verilen pozisyonlarda birşey demeyip bu hafta ki maçlarda herkesin hakeme yüklenmesi gibi bir durum var. 

Bu olaylara yöneticilerde dahil. Eğer yöneticiler kendi takımına zarar veren olaylarda çıkıp laf söyleuyeceğine ülke futbolunun daha iyi yerlere gelmesine destek olsa daha iyi olurdu. Bana göre yöneticilerin veyatta futbolcuların maçlardan sonra bu tarz paylaşımları yapmasa daha iyi olur. Eğer ülke futbolunu daha iyi yerlere getirmek istiyorsak el ele dost dosta olmalıyız. Bana görede bu teknolojinin faydalarını ülkemizde görmek isteriz bu kötü olaylardan sonra.
Okunma : 382

YORUMLAR (0)