Beşi Bir Yerde


Galatasaray 5-1 Gençlerbirliği...

GALATASARAY KÖTÜ GİDİŞE ''DUR'' DEDİ

İki haftadır kazanamayan bir takım vardı ortada. Kimilerine göre hakemler yüzünden kimilerine göre Tudor yüzünden ama sonuç olarak netice kötüydü. Ancak bu hafta her şey tam tersi gitti. Galatasaray, kötü gidişe dur demesini bildi. Farklı bir galibiyetin gelmesinin yanında Belhanda'nın da etkili oyunu taraftarların yüreğine su serpmiş oldu.

GÖRMEK İSTEDİĞİNİZİ DEĞİL GÖRDÜĞÜNÜZÜ SÖYLEYİN

Bazı medya mensuplarını, köşe yazarlarını okuyorum. Gördüklerini söylemeleri gerekirken, görmek istediklerini söylüyorlar. Arkadaşlar siz bu işten ekmek yiyorsunuz. İşinize saygınız yoksa sizi okuyanlara, takip edenlere saygınız olsun. Galatasaray şampiyon olur olmaz onu kimse bilemez ama sen lider takımı, en çok gol atan takımı, en az gol yiyen takımın teknik direktörünü sanki küme düşen takımın hocası gibi eleştiriyorsun. Yetmiyor, bu takım ilk üçe giremez falan diyorsun. Beyler bilmiyorsanız başka iş yapın ya. Ciddiyim bak, tuttuğunuz takım olabilir ama sempatizanı olmadığınız bir takım hakkında böyle şeyler söylemeniz doğru değil. Ya başarılı olmasını istemediğiniz için böyle saçma yorumlar yapıyorsunuz ya da futbol bilmiyorsunuz. İkisi de bu mesleği yapmamak için yeterli, o yüzden gidin başka iş yapın. Mühendislik var, mimarlık var, gayrimenkul var, güzel işler var yaparsınız...

BELHANDA KENDİNE GELDİ

Trabzonspor maçında herkes eleştirilen Belhanda'nın değerini anlamıştır herhalde. Adam gösterişsiz futbol oynuyor, adeta şiir yazıyor ama ne artistlik hareket var ne estetik hareket. Bu da bir stil, o gösterişi sevmiyor. Buna da saygı duymak laızm. Çok iyi maç oynadı, çok beğendim. Onun dışında Gomis her zamanki gibiydi, iki gol bir asist. Eren'i de beğendiğimi söyleyebilirim. Rodrigues'i beğenmedim, topları doğru şekilde kullanabilse 7-8 olabilirdi ama o kötü kullandı. Maicon ve Serdar ikilisi de iyiydi. Mariano'ya gelirsek son yılların en başarılı transferi olabilir. Gerçekten herkesin gözünü dolduruyor. Bu galibiyet takımı iyi moral oldu, özellikle de Tudor'a. Belli ki Tudor, Trabzonspor maçından iyi dersler çıkarmış.
Okunma : 534

YORUMLAR (0)