Fenerbahçede Sabır Kalmadı


Fenerbahçe taraftarı üst üste 4 sezon başarısızlığı kabul edemez.Taraftarın sabrı tükendi.Herkes değişim istiyor...

4 yıl oldu Fenerbahçe taraftarının büyük maçlar dışında yüzünün gülmediği...3 sezondur takım tek bir kupa dahi alamadı.İsmail Kartal, Vitor Pereira ve Dick Advocaat .Tüm bu teknik direktörler başarısız oldu. Bazen kadro korundu, bazen takım gençleştirildi bazen pahalı transferler yapıldı. Bir türlü istenen futbol sergilenemedi.Takım başarıyı elde edemedi.Taraftar küstü,daha sonra tekrar döndü,taraftar çok yıprandı. Artık Saracoğlu 10 bin kişiye oynuyor. Takımı sadece 6 kişi karşılıyor. Mesela çok değil 5-6 sene önce haber çıkmıştı 'Fenerbahçe,Porto ile beraber Avrupa'nın kendi sahasında en iyi takımı' Şimdi bakıyoruz Kadıköy'de dağıtılan puanlar, alınan mağlubiyetler ve Kadıköy'de kaçan şampiyonluklar dahi var. Takımın ruhu kayboldu. Futbolcular gitti,Oyuncular gitti artık sıra yönetimde. Taraftarın sabrı tükendi tek ümit mayısta yapılacak olan seçimlerde Ali Koç'un başkan seçilmesi.

Aykut Kocaman son çare olarak geldi

Geçtiğimiz yıl tekrarlayan başarısızlığın faturası yine teknik direktöre kesildi ve Dick Advocaat'la yollar ayrıldı.Devre arasında ise Advocaat'a sözleşme uzatma teklif edilmişti. Tutarsızlık burada göze çarptı.Daha sonra devre arası gerekli takviyeler yapılmadı ve takım şampiyonluktan uzaklaştı. Sonrasın da  Advocaat yollandı. Tepkiler daha fazla artıyor yönetim seçimden önce son bir çare arıyordu.Akıllara ilk gelen isim Konyaspor'da tarihi başarılar yakalamış, camia'nın sevdiği Aykut Kocaman'dan başkası değildi. Aykut Hoca,Fenerbahçe'li olmanın da verdiği duygusallıkla takımın başına geldi ve çalışmaya başladı.Takımın bütçesi yoktu,Kjaer satıldı.Lens alınmadı.Hoca itiraz etmedi ve çalışmaya devam etti. Daha sonra sezona Sturm Graz'ı eleyerek başadı.Oyun iyi değildi fakat ümit vardı. Ta ki Vardar'a elenerek Avrupa Ligi'ne veda edilene kadar .Olumsuz hava tekrar başladı. Takımın adeta basireti bağlandı. Sezon da böyle başladı. Art arda puanlar kaybedildi. Bugüne geldiğmizde ipler tamamen koptu, takım fiili olarak çöktü.

Son çare takımı kurtaramadı ve Aykut Hoca başarısızlığını kabul ederek istifa sinyali verdi. Umarım yönetim de Fenerbahçe'yi Aykut Kocaman kadar düşünür ve üzerine düşeni yaparak bu acıya son verir.
Okunma : 367

YORUMLAR (0)