Beşiktaş-Galatasaray


Kader Maçı...

Bu hafta Beşiktaş ile Galatasarın maçı var. Akıllarda soru maçı kim kazanıcak. Bilinmesi zor bir maç.Bu maçta herşey olabilir. Ama burda skordan Galatasaray ve Tudor. Çünkü Beşiktaş Şampiyonlar Liginde gruptan çıkmayı garantilemiş ,kafası rahat durumda. Ama Galatasaray lider olmasına rağmen baskı çok.En çokta Tudor 'da.Sebebi ise büyük takımlara karşı hep sorun yaşıyorlar. Fenerle maç golsüz, belkide o maçta yenilcek veyatta yenicekti.Ama 1 puanı kaptı.Başakşehir maçı ise hüsran oldu.Şimdi ise rakip Beşiktaş. Beşiktaş Fenerbahçe ve Başakşehirden biraz daha farklı. Avrupada üst düzey takımlara karşı üst düzey maçlar oynuyorlar. Beşiktaşlı oyuncular o yoğun tempodan çıktılar ve diğer Avrupa maçına daha rahat çıkıcaklar ama bu maçta onlar içinde çok öenmli br maç.Hem evinde oynuyorlar hemde rakip Galatasaray. 

Bu maçı yenip puan farkı azaltma ihtimali yüksek. Eğer bu maçı Beşiktaş kazanırsa lig daha çok kızışçak.Öncelerden yukarıya oynayan takım sayısı azdı ve belliydi.Şimdi ise Anadolu takımı gelip ilk sıraları zorlayan ekip haline geldi.Dolayısıyla şampiyonluk işide zor.Ama şampiyon olmak içinde bu tür derbiyi kaçırmaması gerekir.1 puan Galatasaraya yarar ama Beşiktaş'a yaramaz.Çünkü arkadan Fener, Başakşehir,Kayseri geliyor.Yani kısaca bu maçı kazanmak zorundalar. Zaten rakip büyük maçlarda iyi işler yapamayan bir ekip,baskısı çok Tudor gergin. Beşiktaş ın bu fırsatı kaçırmaması lazım. Ama maçıda Galatasaray kazanırsada büyük süpriz olmaz. Çünkü ligin lideri ve oynadıkları oyun seyir zevki açısından üst seviye. Bence Galatasaray bu maçı Beşiktaş ın orta sahasını kilitlerse puan yada puanlar kazanabilir. Çünkü Beşiktaşın en önemli yeri orta saha.Bu orta sahaya kanatlarda dahil.

Beşiktaş'ın da Galatasarın kanatları sıkı markaj ile tutarsa Galatasarayı kilitler. Çünkü şuana kadar genellikle kanatlar çalışıyor.Belhanda ve Ndiaye ofans anlamda istenilen verimi veremiyor. Skor tahmini çok zor bir maç olan bu derbide iki takımada başarılar dileriz. İnşallah bu maçtan sonra hakemi değilde futbolun güzelliklerini konuşuruz.

Okunma : 280

YORUMLAR (0)