Cin Ali


Bursaspor 0-1 Fenerbahçe...

ALİ PALABIYIK ''CİN'' GİBİ

Şimdi hakemi eleştireceğim, bayağı yerden yere vuracağım ama yanlış anlaşılmasın. Birazdan söyleyeceklerim Fenerbahçe'nin galibiyetine gölge düşürmesin, çünkü bu maç sabaha kadar oynansa Bursaspor bırakın gol atmayı, pozisyona giremezdi.

Hocam benim aklıma kötü kötü şeyler geliyor, şimdi düşünüyorum bu Ali Palabıyık denen hakem devamlı Fenerbahçe'nin zor maçlarına veriliyor. Bununla kalmayıp devamlı Fenerbahçe'ye penaltı çalıyor. İnsan ister istemez şeytanın avukatlığını yapıyor. Penaltı pozisyonu enteresan bir pozisyon, bence verilebilir de verilmeyebilir de. O pozisyonda hakemi suçlamıyorum ama genele bakıldığında devamlı Fenerbahçe lehine işler yaptı. Bursaspor'un kaleye çok yaklaşmasına izin vermedi. Maçın son anlarında son pozisyonda taçı bile kullandırmadı. Şimdi Bursaspor 1-0 önde olsa, Fenerbahçe o taçı kazanmış olsa bitirebilir misin Ali? Bitiremezsin, herkes biliyor.

Sen de kumaş var ama sen o kumaşı kullanamıyorsun Ali, bence kendine çeki düzen ver. Sen iyi bir hakem olabilirsin ama kafanda kurduğun bazı şeyleri bir kenara bırakman gerek. Cinlik yapmayı bırak, hakemlik yap.

FENERBAHÇE İYİ DEĞİL AKILLI OYNADI

Bursaspor deplasmanı ligin en zor deplasmanlarından birisi, bunu herkes biliyor. Fenerbahçe'de bunu bilerek, ilk yarıyı geride bekleyerek geçirdi. Doğrusu da buydu zaten. İkinci yarı başlayınca biraz daha öne çıktı takım. Oyunu daha da ileride oynayınca, penaltıyı da kazandı. Giuliano yine golünü attı ve bu kritik üç puanı alan Fenerbahçe oldu. Fenerbahçe takımı çok mu iyi oynadı? Hayır, iyi falan oynamadı ama doğru oynadı. Yapması gerekeni yaptı ve istediğini aldı. Fenerbahçe belli ki çıkışta ve belli ki ligin sonuna kadar bu yarışta olacak.

Takıma gelince de iyi oynayanlar da vardı, kötüler de. Josef'i beğendiğimi söyleyebilirim, Şener de iyiydi. Maçın kötüsü değil en kötüsü Mehmet Topal'dı. Ya arkadaş insan bir tane pas atamaz mı ya? En az iki üç tane pozisyonu harcadı, o yüzden en kötüsü Mehmet'ti. Giuliano da gol attı ama oyuna pek katkısı olmadı diye düşünüyorum, o yüzden o da maçın iyilerindendi diyemem.
Okunma : 491

YORUMLAR (0)