Geri Dönüşlerin Efendisi


Galatasaray 4-2 Teleset Mobilya Akhisarspor...

AKSİYON FİLMİ GİBİ BİR MAÇ

Atılan goller kaçan pozisyonlar, çıkan kırmızı kartlar çıkmayan kırmızı kartlar, atılan hocalar atılmayan hocalar daha neler neler.. Öyle bir maç izledik ki, bu maçta her şey vardı. Bildiğiniz aksiyon gibi bir maç izledik Türk Telekom Stadyumu'nda. O kadar çok şey konuşuldu ki maç esnasında ve maçtan sonra hangisinden başlayacağımı bilemiyorum. Ama bir yerden başlamak gerekiyorsa Galatasaray'dan başlayalım.

Şimdi Galatasaray takımı bilindik 11'iyle başladı. Çok fazla pozisyon vermedi ama çok fazla pozisyona da giremedi. Nitekim maç böyle devam ederken son haftaların en kötüsü olan Muslera'nın hatasında Maicon'un kendi kalesine attığı gol geldi. Tribünde de hafif uğultular başladı. Daha sonra yine Muslera'nın olağanüstü hatasından dolayı Olcan Adın, uzak mesafeden topu ağlara yolladı. Yani iki gol de Galatasaray'ın kaleci hatasından geldi. İkinci yarı ise çok farklı bir maç oldu. İlk dakikasından son dakikasına kadar tek kale oynayan Galatasaray, her zaman yaptığı gibi mükemmel bir geri dönüşle maçı çevirmesini bildi ve maç fazlasıyla da olsa liderlik koltuğuna oturdu. 

HAKEME SUÇ ATMAK KOLAY

Maçın içinde ve maçın sonunda gözlemledim. Akhisarspor'un teknik direktörü Okan Buruk, bu maçın en büyük etkeninin hakem olduğunu, düzgün yönetse bu maçı kazanabileceklerini söyledi. İyice dinledim ve gözlemledim. Arkadaş şimdi Akhisar takımı hakem hakem diye ağlıyor ama ya hiç futbol bilmiyorlar ya da hakeme suç atıp, kendilerini kurtarmaya çalışıyorlar. Size soruyorum, maçta Akhisar ne yaptı ya? Bir tane atağı var mı doğru dürüst? Bir tane tehlikesi var mı? Kaleye isabet eden bir şutları var ama iki gol atmışlar, çok ilginç. Attıkları gol de pozisyon falan değil, tamamen kaleci hatası. Uzaktan vurulan şut ve gelen gol. Yani anlatmak istediğim şu, Akhisarspor hakeme bahane bulmasın, hakem kötü yönetti kabul ediyorum ama mağlubiyetin sorumlusu hakem falan değil. Onun haricinde maçın ilk dakikasında son dakikasına devamlı Akhisarspor futbolcuları oyunu soğuttu, yerlere yattılar ve devamlı oyunu çirkinleştirdiler. Kalecileri desen daha ilk yarıda en az 5 dakika yedi. Mustafa Yumlu denen adam, yüzüne çarpan bir parmak darbesinden sonra 1 dakika yerde kıvrandı, acı çekti ve tiyatro yaptı. Şimdi tüm bunlar olmuşken, üstelik attıkları ilk golden önce Yasin'e faul yapılmışken Galatasaray hakeme bir şey demeyecek ama Akhisar takımı hakemi bahane edecek öyle mi? Kimse kusura bakmasın, hakem maçı berbat yönetti ama maçın sonucuna etki etmedi.

BU HAKEM BÖYLE MAÇLARA VERİLMEMELİ

Hakem Ümit Öztürk böyle zor atmosferde oynanan maçlara verilmemeli, bu çok belli. Bu akşam rezalet bir maç yönetti. En az iki üç hafta maç alamaz gibi gözüküyor. Maçta yaptığı hatalardan bahsedeyim şimdi. Akhisar'ın ilk golünden önce Yasin'e yapılan hareket yüzde yüz faul, onu vermedi ve golün yenmesine sebep oldu. Daha sonra Akhisarlı Lopes'e faul bile olmayan pozisyonda saçma sapan bir kırmızı kart gösterdi. Aklı sıra bir önceki gol pozisyonu telafi ediyor işte. Bu çok yanlış tabii. Akhisar'ın suçu ne arkadaş? Sanane milletin attığı golden, sen gördüğünü çal. Daha sonra Gomis'e gösterdiği kırmızı kartın da ağır olduğunu düşünüyorum. Bana göre kötü maç yönetti ama Akhisar'ın kaybetmesine sebep oldu demem. Akhisar, 1 dakikada 2 gol yiyorsa hakeme falan bahane bulmasın. Tekrar söylüyorum, hakem kötü yönetti ama maçın sonucuna etki etmedi. Bu maç sabaha kadar oynansa Galatasaray kazanırdı.

FERNANDO VE N'DIAYE MAÇIN ADAMLARIYDI

Fernando ve N'Diaye maçın adamıydı bence. İnanılmaz oynadılar, özellikle N'Diaye mükemmel oynadı. Fernando ve Belhanda'nın gol atmasına da çok sevindim. İnşallah toparlanırlar daha da verimli oynamaya başlarlar. Muslera'ya gelirsek bayağı kötü oynadı, iki golde de hatası var. Toparlanması lazım, yoksa istemediği tepkiler alır diye düşünüyorum. Feghouli de çok iyi oynadı, skora da katkı yaptı. Büyük oyuncu, her zaman Galatasaray'a lazım.

 
Okunma : 475

YORUMLAR (0)