Güneş Batıyor


Demir Grup Sivasspor 2-1 Beşiktaş...

BU PUAN KAYBI ŞENOL GÜNEŞ'E YAZAR

Beşiktaş bana göre iyi oynadı. Yani bir deplasman takımı daha ne kadar pozisyona girebilir ki? Birazcık şansı olsa, 3-4 olabilecek bir maçtı, özellikle son 10 dakikaya girene kadar. O dakikadan sonra ibre tersine döndü. Bu sefer de Sivasspor sayısız fırsattan yararlanamadı ama şunu da söylemek gerek, Samet Aybaba ve öğrencilerini gönülden tebrik ederim. Mükemmel bir savaş verdiler ve ligin en iyi takımını mağlup ettiler, küçümsenecek bir galibiyet değil. Beşiktaş'a gelirsek de bu mağlubiyetten çıkarılması gereken dersler var. Bunların başında da sanki Şenol Güneş'in ilginç oyuncu değişiklikleri geliyor.

QUARESMA'NIN 80 DK. OYNAMASI İLGİNÇ

Quaresma bu ligin en kaliteli kanat oyuncularından birisi, bunda hem fikiriz diye düşünüyorum. Ancak bazı anlar gelir, en iyi, belki de en sevilen futbolcunu bile yanında oturtman gerekir. Takımın da bunu görüp, daha çok asılması ve daha çok o formayı istemesi gerekir. Şimdi Şenol Hoca'ya bakıyorum, büyük ihtimalle Negredo ile Quaresma tartıştı diye Negredo'yu çıkardı. Bunda da bir sorun yok bence, çıkarabilir. Hocanın takdiri sonuçta. Fakat şu Quaresma'ya 80 dakika dayanmasına anlam veremiyorum. Lens de aklı başı yerinde adam, bu olanları görünce adamın da hevesi kaçıyor. Bakıyorsun son 12 maçın 3'ünü kazanmışsın, suç tabii ki futbolcularda da var. O kadar çok gol kaçıyor ki yazsan roman olur ama biraz da Şenol Hoca'da suç var. Beşiktaş'ın puan kaybettiği maçların çoğunda onun oyuncu değişikliği hataları var, bunu düzeltemezse Beşiktaş'ın gidişatı iyi olmayacak gibi gözüküyor.

CÜNEYT ÇAKIR İYİ MAÇ YÖNETTİ

Çok konuşuldu penaltı pozisyonu. Verse de bir şey demem vermese de ama Sivassporlu oyuncu topa dokunamadığı için, orada kontrolsüz bir giriş var. Dolayısıyla penaltı kararının doğru olduğunu düşünüyorum. Zaten başka da kritik pozisyon olmadı, o yüzden Cüneyt Çakır iyi maç yönetti diye düşünüyorum.
Okunma : 518

YORUMLAR (0)