Nerede Kalmıştık?


Galatasaray 3-1 Göztepe...

GALATASARAY, İSTANBUL'DA ÇOK FARKLI

1500 küsür gün sonra, İmparator Fatih Terim yuvasına döndü. Bütün taraftarların isteği de buydu zaten, dolayısıyla maça da akın ettiler. Maç bence çok kolay geçmedi, Göztepe bazı anlarda ciddi tehlikeler de yarattı ama moralli Galatasaray'ı durdurmaya yetmedi. Bu maçta ilginç detaylar var, şimdi onlardan bahsedeceğim.

DEVRE ARASI AYARI

Herkes çok baskılı, atak üstüne atak geliştiren bir Galatasaray bekliyordu maçın başında ama öyle olmadı. İki takım da kontrollü başladı. İlk tehlikede de Göztepe penaltı kazandı. Pozisyon penaltı mı değil mi tartışılır ama bence penaltı değil. Penaltı Jahovic kullandı ve Göztepe 1-0 öne geçti. Golden sonra morali düştü ev sahibinin ama 10 dk. sonra alışılan Gomis-Rodrigues ortaklığından gol geldi, skor 1-1 oldu. Sonra sakatlıklar ve yanlış hakem kararlarıyla tempo düştü ve ilk yarı 1-1 bitti. Belli ki devre arasında klasik bir Fatih Terim ayarı gelmiş. Takım sahaya çıkar çıkmaz inanılmaz bir oyun, inanılmaz bir mücadele sergilemeye başladı. Bütün kontrol Galatasaray'a geçti ve gol de gecikmedi. Yasin, Drogba vari bir kafa golü attı. Bu golle tamamen morallenen Galatasaray, son yılların en klas golünü de Maicon'un frikiğiyle buldu. Skor 3-1'e geldiğinden sonra da taraftarlar şova başladı, Galatasaray da sahadaki şovuna devam etti. Fatih Terimli Galatasaray ilk maçında, mükemmel bir galibiyet aldı

HAKEM KENDİNE ÇOK GÜVENİYOR AMA KÖTÜ MAÇ YÖNETTİ

Yaşar Kemal Uğurlu'yu agresif bir tip olarak hatırlıyoruz hep. İlginç bir karakteri var gibi gözüküyor ama bu duruşu bence kendisi için sakıncalı. Deniz Ateş Bitnel de buna benziyordu, sonra gördük ne olduğunu. Şimdi ben baskı altında kalmayayım gibi bir düşünceyi sokmuş aklına, devamlı Göztepe'ye faul çalıyor, devamlı oyunu durduruyor. Tartışılacak bir penaltı kararı veriyorsun, hadi onu verdin eyvallah ama Maicon tertemiz topa dokunuyor sarı kart veriyorsun başka bir pozisyonda. Bunlar sonra aklını karıştırıyor, Fernando'ya korkup kırmızı kart veremiyorsun. Yasin'in pozisyonu da net penaltı. Sabri'nin ayağı, Yasin'in ayağına çarpıyor ve Yasin düşüyor. Yüzde yüz penaltı. Sen bunları vermeyeceksen orada işin ne? Kendine çok güveniyorsun ama fazla güven de iyi değildir, aklında bulunsun.
Okunma : 848

YORUMLAR (0)