İmparatorun Aslanları


Devre arası kamp dönemini en iyi geçiren takım açık ara Galatasaray. Fatih Terimin gelişi ile çok güzel bir ivme yakalayan Galatasarayda keyiflerin yerinde olması yönetimi ve taraftarı mutlu etmeye devam ediyor....

Bundaki en büyük pay teknik direktör Fatih Terimdedir. Oyuncular adeta bir hırs küpüne dönmüş biribirleriyle kıyasıya yarışıyor buda forma rekabetini arttırıyor. Şampiyonluk sadece hoca ve takımda bitmiyor aslında camia, teknik ekip, taraftarın bütünleşmesi lazım. İmparatorun Hasan Şaş, Ümit Davala, Claudio Taffarel, Necati Ateş, Gökhan Zan ve Johan Elmanderi göreve çağırmasının nedenlerinden biri de kenetlenmenin getireceği başarıyı oyunculara aşılamaktır. Fatih Terim göreve gelirken birçok sorunla karşılacağını biliyordu. Birçok insana göre Fatih Terim Galatasaraya gelmeyeyecekti çünkü yönetim belli değil birçok algı operasyonları derken elini taşın altına koydu. Oyunculara önce oyun sistemini hırsını aşılayan İmparator henüz ilk maçın devre arasında bunu başarmıştı. Bir penaltı pozisyonunda sarı kart gören Koray Günter, Fatih Hoca bize öyle bir konuşma yaptı ki devre arasında hepimiz yanıyorduk diyerek bunun bir başlangıç olduğunu herkes anlamıştı. Galatasarayda asıl sorun Tudor ve oyuncuların arasının açık olmasıydı. Yasin Öztekin Fatih Hocayla o kadar çok konuşuyoruz ki sene başından beri Tudor ile daha çok zaman gecirmemize rağmen böyle bir fırsatımız olmamıştı diyerek Cimbomda bazı şeylerin değiştiğinin sinyalini verdi. Fatih Terimin en büyük özeliği ise hak edene gösterdiği saygı. Antalya kampının ilk gününde alkışlattığı kondisyoner birgün önce evleniyor ertesi gün antremana çıkıyor. 2. yarı birçok oyuncuya forma şansı gelecek Sinan, Eren, Yasin, Donkun performanslarında büyük bir ilerleme olacak. Yapılacak bir sol bek ve bir hücum oyuncusu inanılmaz güç katacaktır. 

Galatasarayda deneyeceği yeni bir sistem altyapıya getirdiği eski oyuncular gençlere bir fırsat olacak Fatih Terim bu defa büyük oynuyor. Ülkemizde saygıyı hak eden teknik direktörlerin en başında geliyor. Bu kenetlenme eğer başarılı olursa Galatasaray şampiyonluğun bir numaralı favorisidir. 2. yarıda sahada bambaşka bir takım inanılmaz bir ruh ve tabikide güzel bir futbol izleyeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.
Okunma : 269

YORUMLAR (0)