Ardanın Cepheleri


Sussam olmuyor, susmasam olmaz...

2017-2018 sezonun devre arası transfer döneminin aşağı yukarı ortalarındayız. Takımlar mevkilerine bir çok ince dokunuşlar yaptı. Cenk’in transferi gündemdeydi doğal olarak büyük ve gurur verici bir transferdi. Ama dönemin flaş olayı Arda’nın ilk yarının lideri Başaksehir’e transfer olmasıydı. 

Bu transferi birkaç aşamada değerlendirmek istiyorum . . .

Başakşehir cephesi;

Transfer için çok emek harcayan ve uğraşılan bir dönem oldu. Arda futbolculuk olarak bildiğimiz arda olursa çok başarılı olur. Takıma ve camiaya ayak uydurabilecek. Emre ile beraber takım içinde liderliği üstelenecek biri olur. Kafadaki tek soru işareti ardanın ve diğer bütün futbolcuların aldıkları ücret arasındaki fark. Eğer arda futboluyla konuşulursa bu ücret akla gelmez ama arda spor kanallarında değil magazin kanallarında çıkarsa ve gundemde olursa o zaman kazan kaynar.

Arda Cephesi;

Yıllarca oynayıp büyüdüğü emek verdiği Galatasaray’dan dönemin transfer rekorunu kırarak İspanyol ekibi A.Madrid takımına trasnfer oldu. Hemde Galatasaray tribünü ile arası kötü ve performansı düşükken transfer oldu.  Atleticodaki başarılardan sonra yine bir rekorla dünya devi Barcelona’ya transfer oldu. İlk seneler rüya gibi giden süreç sonra kabusa döndü. Arda bırak oynamayı kadroya dahi giremez oldu. Acaba neden? Cevabı hepimiz biliyoruz. Peki Arda bilmiyor mu? Yada bilmemezlikten mi geliyor çözemiyorum. Başakşehir’e gelen ardanın yüzü gülüyordu Türkiye’yi ve futbolu özlemiş her halinden belliydi. Peki doğru bir tercih mi yaptı bunu zaman gösterecek demiyorum çünkü doğru bir tercih yaptı Galatasaray’lı arda olarak Başakşehire’e transfer oldu bundan sonra işi daha rahat çünkü Başakşehirli olunca mütevazı oluyorsun medyada. Herşeye rağmen hakkında hayırlı olsun Arda.

Medya Cephesi;

Arda Turan ismi Galatasaray için kulislerde konuşulurken. Medya hep Cimboma ve Arda’ya eleştiriler yağdırdı. Bu arda Gs’yi bitirir. Türk futbolunu katleder. Yeni yeni gazeteciler döver. Taraftarı ikiye böler. Maliyetiyle kulübü iflas ettirir. Falanlar filanlar. Aman arda kalsın diyen taraftarlar şuan şaşkın. Birkaç ay önce bunları söyleyen medya grubu artık şöyle demeye başladı. Arda yılın transferi, başakşehiri şampiyon yapar, Türk futbolu ve başakşehir için doğru transfer, başakşehirin başarısı, ardanın dirilişi …  Daha çok şeyler yazdılar hep pozitif hep pozitif. Başaksehir hakkında hep mütavazı bakıyorlardı ama artık başakşehir şampiyon adayı ve ardası var negatif yorumlara olumsuz eleştirilere alışık olmalılar.

Galatasaray Cephesi;

Mali durum, medya etkisi ve fatih hocanın gelişi gibi etkenler arda transferinde Galatsaray’ın engelleriydi. Fatih hoca ardayla çalışırdı bence. Ama mali durum ve medya ardayla Galatasarayı birleştirmezdi. Başakşehir’in ardayı alması ve başarılı bir oyun sergilemesi halinde medyanın ilk işi Cimboma bombalar atmak neden ardayı almadın diye. Zamanla göreceğiz.

Hüseyin Teker Cephesi;

Ne olursa olsun ben ardanın Galatasaray’da olmasını isterdim ve başka takıma gitmesini bir çok cimbomlu gibi bende hazmedemiyorum. Başakşehir Galatasaray’ın ikinci takımı gibi saçmalayanlara da katılmıyorum. Hatta şu soruyu soruyorum. Başakşehir Ali Sami Yen Kompleksindeki maçta puan alır, o puanı getiren golü arda atar ve başakşehir şampiyon olursa bunun hesabını kim verecek. Hani ikinci takımdı derim o zaman. Bu algıyı oluşmasına izin verilmesin istiyorum. Başakşehir, Bjk ve Fb gibi şampiyonluk yarışındaki rakiplerimizden biri. Benim için Galatasaray şampiyon olmayacaksa, hem memleketimden dolayı hemde renktaşlıktan dolayı Kayserispor olsun isterim. Gerisi sadece rakiptir. Arda geldi Türk futboluna yenilik geldi diyen pohpohçulara da aldanmayın. Yabancı oyuncular geldi yenilik geldi Türk Futboluna. Arda sadece, ultrAslan tarafından yapılan emre marşına ismini ekleterek yenilik yapar. Arda çok uğurlu geldi ama Giresunspora. Tur atladılar.
Okunma : 182

YORUMLAR (0)