Fenerbahçe-Göztepe


Müthiş mücadele, istek, hırs, azim...

Cumartesi akşamında maçı izleyenler için güzel, zevkli bir maç oldu. 15 günlük kamların ardından yukarıya oynayan iki takım kamplarını en üst seviyelerde bitirmiş. Maçın son dakikasına kadar iki takımda müthiş bir çaba harcadı. Fenerbahçe dakika 14 te Fernandao 'un golüyle öne geçti. Bu golden sonra Fenerbahçe biraz geriye yaslanınca Göztepe ağır basmaya başladı. Aslında Göztepe beraberliği getirecek o gol fırsatını bulmuştular ama değerlendiremediler. İlk yarıyı Fener 1-0 önde kapadı. İkinci yarıya iki takımda yine çok istekli başladı. İki takımda net fırsatlar buldu ama değerlendiremediler. Dakika 59 'da savunma hatası ile oyuna yeni giren, yeni transfer Poko ile eşitliği buldu. Maç git gide kızışıyordu. Bir o kalede bir bu kalede. Göztepe net pozisyonuda buldu ama kaleci Volkan başarılı olmuştu. Dakika 90+3 'te Dirar 'ın müthiş falsolu ortası ve Kosanovic 'in ters vuruşu ile tekrardan öne geçti. Bu gol ile birlikte başka pozisyon olmadı ve Fenerbahçe evinde Göztepe 'yi 2-1 lik skorla geçti.
 
Fenerbahçe: Takım olarak yine her zamanki bir şekilde çok koşam bir takım vardı sahada.​​ ​Aykut Hocanın 'da dediği gibi koşma mesafelerini artırmak ve dakika 60 'tan sonra daha çok rakibe baskı  yapan bir takım kurmak dedi hedefimiz. Bence bu kamp onlar için çok işe yaramış. 90 dakika boyunca bütün oyuncular müthiş bir istekle ,azimle mücadele ettiler. Genel olarak bütün oyuncular çok iyiydi. Maçın adamı seçmek çok zor olur.

​Göztepe: ​Takım olarak bugün kusursuz bir oyun oynadılar. Kolay kolay basit hata yapmadılar. Fenerbahçe gibi büyük bir takıma karşı da net pozisyonlarda buldular. Kırılma anı Göztepe için çoktu. Kırılma anı olarak skor 1-1 iken Poko 'nun kaçırdığı pozisyondu. İlerleyen haftalarda daha iyi işler yapabilirler. Kolay kolay maçta vermiyorlar. Aslında baktığımızda Göztepe artık kolay lokma değil. Düşük bütçe ile ne kadar güzel iş oluyor dedirtiyor Tamer Tuna ekibi oyuncuları ve yönetimi. Demekki oluyormuş. Artık onların kolay kolay maç verceklerini sanmıyorum aksine büyük takımlar gibi karşılanacağını yani oynayan rakipler büyük takımlara karşı nasıl hazırlanıyorsa Göztepe takımı içinde o şekilde hazırlanacaktırlar.

​Şu konuyada ayrı bir parantez açmak isterim. Fenerliler bazı oyuncularını beğenmese bile Aykut Hoca onları en verimli bir şekilde kullanmaya çalışıyor. Kim ne derse desin o isimler Aykut Hocanın vazgeçilmez ismi haline gelebilir. Örnek olarak bu maç için verirsek Dirar. Bazı pozisyonlar ıslıklandı ama son dakikada falsolu müthiş bir orta ile 3 puanı getirdi diyebiliriz. Aykut Hoca elindeki malzemeyi en iyi şekilde kullanmak için çabalıyor. Oda isterdi Avrupadan iyi transfer yapıp daha iyisini almak. Ama imkanlar bu şekilde ilerliyor. Çoğu kişinin beğenmediği İsmail bugün harika bir performans sergiledi. Üstüne birde asist yaptı. Olunca oluyor demekki.
Okunma : 240

YORUMLAR (0)