Zoraki Fener


Fenerbahçe 2-1 Göztepe...

FENERBAHÇE KAZANIYOR AMA KEYİF VERMİYOR

Osmanlıspor maçından sonra Fenerbahçe'de bir toparlanma olmuştu, fakat iki üç haftadır yine o istenmeyen, kötü oyununa döndü. Göztepe maçında da bunun bir örneğini gördük bence. İlk 10 dakikaya mükemmel başlayan Fenerbahçe, sonraki bölümde isteksiz ve kötü oyun sergiledi. Son dakikada Kosanovic'in sakarlığı ile kendi kalesine attığı gol, Fenerbahçe'nin günü kurtarmasına vesile oldu. Kazanma alışkanlığı önemli ve Fenerbahçe bunu yakalamış görünüyor fakat oyun da önemli, büyük maçlarda oyunun değeri daha da öne çıkacak.

BU DIRAR, NE İŞ YAPAR?

Şimdi dün maçı izledim, Göztepe çok mu iyi oynadı? Bence iyi değillerdi, bir kere geldiler o da gol oldu. O da yine Fenerbahçe savunmasının hatasından. Fenerbahçe de çok iyi oynamadı, zaten 80'den sonra ıslıklar başladı. Özellikle de Dirar'a. Yahu bu Dirar kimdir? Ne iş yapar? Ne işe yarar? Kim bu adam anlayan var mı? Bu kadar vasıfsız bir oyuncu görmedim, ciddiyim. Adam her maç 90 dakika oynuyor, katkısı sıfır. Fenerbahçe gibi takımın sağ kanadında bu adam oynar mı? Onu da geçtim Fenerbahçe'de inanılmaz derecede sakarlık var. Defansı iyi ama dengesiz, maçlarda pozisyon vermiyor rakibe ama asist yapıyorlar. Konyaspor maçında Isla, dün de Skrtel... Bedavadan gol yedirdiler Fenerbahçe'ye, biraz daha dikkatli olmalılar. 

ZORLU FİKSTÜR

Fenerbahçe'nin şampiyonluk sınavı şimdi başlıyor işte. Önce Trabzonspor deplasmanı, sonra Başakşehir deplasmanı ve daha sonra da Beşiktaş deplasmanı. Çok zor üç maç, hepsini kazanırsa da şaşırmam hepsini kaybederse de şaşırmam ama şu oyunla bu zorlu üç maçtan, üç puan alsa iyidir bence. Özellikle Başakşehir ve Beşiktaş deplasmanlarında çok zorlanacaklardır. Bu zorlu takvimden kayıpsız ya da iki-üç puan kaybıyla çıkarsa, Fenerbahçe favori konuma gelir. Çünkü zorlu maçları geride bırakacak ve rakiplerinin zorlu maçlarını bekleyecek. Dediğim gibi şu oyunla zor ama imkansız değil.
Okunma : 506

YORUMLAR (0)