İlk Hafta Hata Yok


Şampiyonluk yarşının kafa kafaya geçmesi bekleniyordu.Daha ilk hafta maçları oynandığında bu düşünce doğrulandı. Zirvede bulunan 4 takım hata yapmadı...

18.hafta da zor maçlar vardı. Özellikle Fenerbahçe-Göztepe ve Kayserispor-Galatasaray maçları ilk 4 takımın diğerleriyle arasının açılması ya da daha fazla yaklaşması anlamına geliyordu. Fenerbahçe ve Galatasaray kazanarak şampiyonluk için iddaalarını korudu ve Beşiktaş'ın yaklaşmasına izin vermezken Başakşehir'in de rahatlamasını engelledi.

Fenerbahçe-Göztepe 2-1

Fenerbahçe maça iyi başladı ve pozisyonlar buldu ancak sürekliliği sağlayamadı.Özellikle Josef-Topal ikilisinin hücüma destek vermemesi,oyun kuramaması ve topu verimli kullanamaması Fenerbahçeyi frenledi.Daha sonra Göztepe toplarlandı ve ortada bir oyun oldu. Fernandao çok çabaladı.Geri dönüşü takıma fayda sağlayacaktır. Fenerbahçe yine bireysel hatadan gol yedi fakat burada önemli nokta defanstan top çıkarma görevini kimsenin yapamaması. Göztepe'de Castro'nun kaçırdığı gol maçın kritik anlarındandı.Ayrıca Poko-Castro ikilisi ligin üst düzey orta sahalarından birini oluşturabilir. Fenerbahçe'de hala üretkenlik sorunu çözülemedi. Şampiyonluk için daha fazlasına ihtiyaç var.Takımın arzusu ise gayet iyi.

Antalyaspor-Beşiktaş 1-2

Antalyaspor düşme hattının güç kayebeden takımlarından.Ancak giden oyunculara rağmen hala kaliteli kadrosu var.Eto'o nun durumu belirleyici olacaktır.Maça gelirsek Antalya fena başlamadı ve golü de buldu.Daha sonra beşiktaş işini daha ciddiye aldı ve rakibin üzerine daha fazla gitti.Sahneye çıkan Talisca maçı Beşiktaşa getirirken taraftar'da nefes almış oldu.Beşiktaş maçı kazanmış olsa da ileriki haftalar için forvet sorununu çözmeli.Ayrıca Vida-Medel ikilisi de Pepe-Tosic yoklupunda fena iş çıkartmadı.Bu maça da hakem hataları damga vurdu.

Kayserispor-Galatasaray 1-3

Galatasaray maça istekli başladı.Daha 20 dakika olnadan 2-0 öne geçtiler fakat Kayserispor'un bir reaksiyon göstermesi muhtemeldi.Bu reaksiyon  da ikinci yarıda geldi. Özellikle Güraın girmesiyle sol kanattan Güray-William ikilisi etkili ataklar gerçekleştirdi. Gol de oradan gürayın güzel ortasıyla geldi.45-75  arası Kayseri sayısız gol kaçırdı fakat gol gelmeyince Sumudica Gyan-Sapunaru değişikliği ile tamamen risk aldı ve bu Kayserispor'un sonunu getirdi.Boşalan arka alana iyi koşular yapan Galatasaray en sonunda 3 ü buldu ve maçı bitirdi. Kırılma anı bence Mendes'in kaçırdığı goldü. Hakem'de kötü yönetim sergiledi.
Okunma : 280

YORUMLAR (0)