Fenerlilerin Derdi


Sabır sabır sabır...

Fenerliler 2-3 yıldan itibaren çok sıkıntılı durumları var. Futbol maçına giderler istedikleri oyunu ve istedikleri oyuncuları göremezler. Başkan zaten taraftarları futboldan soğuttu. Taraftar son 2 yılda basketbola döndü. Orda başarı var, orda istenilen mücadele var. İşte taraftarın istediği mücadeleyi sergiliyorlar. Ama futbol ise istenilen seviyede değil. Her taraftar istiyor keşke her maç Başakşehir 'e karşı sergiledikleri oyunu sergileseler keşke diye düşünüyorlar. Ama takım her maç üstüne koya koya gidiyor. 37 maçtır evinde yenilmeyen lider takımı darma duman ettiler. 

Çoğu kişi ya oyuncuları kötüler başka bir kısım Aykut Kocaman'ı bazı kısımlarda Aziz Yıldırım'ı kötüler. Baktığımızda en büyük suç bana göre Aziz Yıldırım'da. Çünkü Aykut hoca daha bu sene geldi. Mali yönden istediği oyuncuları alamadı. Aziz Yıldırım 1-2 sene öncesine kadar transferlere iyi para harcadı ama hiç bir işe yaramadı. O dönemde edilen transferler şuanda yuhalanıyor. Oyuncular ne yapsın. Oyuncular elinden gelen çabayı sarf etmeye çalışıyor. Aykut hoca ne yapsın. İstediği transferler yapılmamış, takım kadrosu diğer büyük takımlara oranla bir alt seviyede, taraftarlar doğru dürüst derbi maçları dışında maçlara gelmiyor. Bir yandan hakemler korkulu rüyası. Acaba bu maçta hangi hata yapılcak düşüncesi. Bu sebepleri söyleyince en hatalı isim Aziz Yıldırım oluyor. Zamanında transferlere iyi para harcadın teknik direktörler getirdin ama bir sonuç yok. Aldığın oyuncu sakat çıkıyor. Doğru dürüst devamlı maçlara bile çıkamıyor. Bu kadar para nereye gitti. Halada başkanlığı devretmeme konusunda ısrarcı. Taraftarlar maçlara gelmiyorsa sebebi Aziz Yıldırım 'ın tavrıdır. Buda demek değildir ki Aziz Yıldırım çok suçlu diye. Sonuçta Fenerbahçenin yıllarca efsane başkanı Fenerbahçe için hapse girmiş iyi bir fenerli bir insan. Ama zaman geçtikçe görevini iyi yere değilde kötü yerlere götürüyor. 

Bu vakitten sonra bence devam etmemesi onun için daha iyi olur. Burdan Ali Koç 'a başkanlığı devretse krallar gibi uğurlanır. Eğer işi zorlaştırırsa bu seferde taraftarlar isyan çıkartır. Aziz Başkanında işi zor. Ama taraftarlar bence başkan için değil arma için, takım için gitmeli. Aykut hocaya hiç kızmamak lazım. Valbuena 'yı oynatmıyor diye. Belki Aatıf gol yada sist yapamıyor belki Dirar istenilen performansı vermiyor ama bilinki Aykut hoca onları nasıl daha etkili kullanırım, bu takım nasıl daha yukarı çıkar diye uğraşıyor bu teknik direktör. Evet belki oyuncu kapasitesi olarak alt seviye olabilir ama bilinki Aatıf 'ın asıl mevkisi forvet. Aatıf gol kralı olduğunda Sivas 'ta forvetti. Eğer Aykut hoca onlara bu görevi veriyorsa vardır bir bildiği. Eğer Aykut hoca sezon sonunda bir başarı getiremezse o zaman eleştirebilirsin ,belli başlı soruları sorabilirsin. Ama şimdi bu soruları ,bu isyanları yapmaya gerek yok. Bu vakitten sonra takıma destek olma zamanı. Bak Galatasaray'a. Durumu çok mu iyi. Onlarda borç yatağında. Ama taraftarlar destekliyorlar. Evet baktığımızda iki takımda aynı seviyede değil ama bunu bilinki iki takımda benzer konularda çok sıkıntı çekiyor. Eğer bu şekilde giderse iki takımda işleri çok ama çok zor. Bizler isteriz ki Fenerbahçe, Glatasaray, Beşiktaş bütün takımlar dahil Avrupa'da başarı sağlasın. Ama takımlarımız bu şekilde kötü yönetilirse bilinki yıllar sonra ülkemizde futbol bile olmayabilir. 
Okunma : 313

YORUMLAR (0)