Galatasarayın Rakibi Fenerbahçe Olacak


Dünkü boks müsabakasından bana göre galip çıkan takım Fenerbahçe oldu. Beşiktaş eline doğan fırsatı Quaresmanın eliyle itti. Maç çok farklı senaryolara gebe idi . Bakalım rövanşta bizi neler bekleyecek ...

Enteresan bir derbi 

Son zamanlarda Türkiye böyle bir derbiye şahit olmadı. İki tane çok isteyen çok arzulayan saldıran takım vardı sahada. Fenerbahçe önceki 3-1 li mağlubiyetin yarattığı baskı ile saldırarak çıktı sahaya ve bence istediğini de aldı. Beşiktaş bunu bence beklemiyordu rahat bir mücadele olacağını düşündü ki Lens gibi futbolu Fenerbahçe de unutmuş bir oyuncu ile başladı. Beşiktaş hem golü erken buldu hem de rakibi 10 kişi kaldı herşey lehine idi ama bu fırsatı elinin tersi ile itti. Takımının yediği ilk golde hatası olan Mehmet Topal takımının attığı golde ki mükemmel asisti ile kendisini affettirdi. Fenerbahçe ikiyi bulunca Beşiktaş riskler aldı ama bu riskler maalesef bir bomba gibi elinde patladı. Ben Fenerbahçe'nin istediğini aldığını ve Kadıköy de bu fişi çekeceğini düşünüyorum. 

Hakemler ve Kararları 

Hakem Fırat Aydınus'a 10 üzerinden 6 veriyorum 4 puanı nerden mi kırdım? 

1 - Oyun başında sertliğe müsaade etti bir iki kartla sert duracağını gösterebilirdi.

2 - Josef'i atmalıydı ya da en azından sarı vermeliydi Quaresma tek suçlu değildi ama kendini yaktı. 

3 - Volkan'a ilk verdiği sarı kartın haksız olduğunu düşünüyorum.

4 - Yardımcı hakemin Medelden gelen topu ofsayt diye kesmesi .

Hakem maça bence hakim olamadı maç şirazeden çıkınca kartlarına sarıldı .

Rövanşta ne olur ? 

Fenerbahçe'nin ve taraftarın o maça ölüm kalım maçı olarak bakarak Beşiktaş'ı eleyeceğini düşünüyorum . Beşiktaş'ın teknik heyetinin, yönetiminin , futbolcularının son 2 yıldır hal ve hareketleri nedeniyle anti-patik bir ekip olduğunu düşünen insan sayısı çok fazlalaştı. Galatasaraylıların dahi anti Fenerbahçeliliği anti Beşiktaşlılığa dönüşüyor. Bu Beşiktaş için bence iyi bir durum değil umarım toparlarlar kendilerini .
Okunma : 259

YORUMLAR (0)