Başakşehir 4-1 yana dağıldı!


''Takımın Kimyasını Bozmuşlar''...

Başakşehir takımında açık bir şekilde görülen bir düşüş mevcut.Bu takımın ayarları bozulmuş. Bu kadar coşkusuz oynadığını daha önce görmemiştim. Oyuncularda şampiyon olmak için gerekli olan duygu yok veya kalmamış. Ara transferlerden hep bahsedilir. Takıma direkt katkı yapması önemlidir.Oyuncunun mümkün mertebe hazır olmasına özen gösterilir.Ama Başakşehir ne yaptı ? Hazır olmayan,Türkiye'de spordan çok magazinde adı geçen ve aldığı para ile takımda dengeleri bozacak bir transfer yaptı.Görünen o ki takımın kimyası bozulmuş.

Haklı Galibiyet!

İki takımda maça beklediğimiz gibi başladı.Topun arkasına geçen Alanya.Sabırla pas yapan Başakşehir.Alanyaspor çok iyi savunma yapınca ve alan daraltınca Başakşehir pozisyon bulmakta zorlandı.Bu sırada top kayıpları yapan Başakşehir Alanyasporun ekmeğine yağ sürdü. Başakşehirin pas trafiği yavaş ve etkisiz olunca Alanyaspor kaptığı toplar ile tehlikeli pozisyonlara girdi.Dakikalar geçtikçe maçın seyir zevki arttı.Bunda etkili olan Cüneyt çakırın Alanya'ya maç idare etmek için değil de yönetmek için gelmesi ve cuma günü olmasına rağmen Alanya taraftarının takımının ligdeki  bulunduğu konumu düşünerek stadı doldurması. Dediğim gibi Alanya takımı çok iyi alan daraltınca Başakşehir set oyununda üretkenlik gösteremedi.Üstüne üstlük bireysel hatalar yaparak top kayıpları yaptılar. Bu süreçte taraftarının rüzgarını arkasına Alanya savunmada ve hücumda  daha da agresif oynayarak üstünlük kurdular.Durum böyle olunca golde gecikmedi.İlk yarı 1 gol oldu ama Alanyaspor son vuruşlarda biraz daha becerikli olsa maç ilk yarı bitebilirdi. İkinci yarının başlaması ile Mesut Hocanın takımı aynı oyununa devam etti. Fark giderek açıldı ve haklı bir galibiyet alarak düşme hattında rahat nefes aldılar.

Sahada 22 Kişi Gibiydiler!

Sahada çok iyi işler yaptılar ama saha kenarını Mesut Hocayı da unutmuyoruz ve tebrik ediyoruz.Maçın 52.dakikasında dikkatimi çeken yer Efecan kendi ceza sahasından top çıkardı.Aynı atakta ise Başakşehir ceza sahasında pozisyona girdi.Orta sahada Mesut Hoca ile tekrar forma şansı bulan Taha çok iyi mücadele etti ve Sackey ile Emre'ye rahat nefes aldırmadılar.Bütün oyuncular ekstra işler yaptılar.Welinton ve Tzavellas içeriye yapılan ortalarda her topa kafa vurdular.Bu üstünlüğün sonucu böyle farklı  galibiyet oldu.
Okunma : 317

YORUMLAR (0)