BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56


Öze Dönüş & Eski Düzen ve Galibiyet


Başakşehir in galibiyet şifresi....

Başakşehir ve Beşiktaş ligin kadro derinliği en fazla olna en fazla topa sahip olan iki takımı konumundalar. Özellikle Başakşehir büyük maçları iyi oynaması ile bilinmektedir. Ve genelde Beşiktaşa hep ters gelmesi ile meşhurdur. Başakşehir Fenerbahçe karşısında pas oyununu gereğinden fazla yapmaya çalışmış Volkan Babacanı bile pas oyununa dahil etmeye çalışmıştı ancak  120 km koşan Fenerbahçe karşısında baskıya cevap verememişlerdi. Bugün ise Adebayor önderliğinde bildiğimiz önde basan alan daraltan bir Başakşehir vardı.Gol ise  Viscanın kenardan ortaya çıkarması ile Elia'nın düzgün vuruşu geldi.Tipik bir Başakşehir golü idi.Visca da  asist krallığında süratle ilerliyor. İlk yarı sonunda Mossora sakatlanması ile Napoloeni oyuna girdi.Bu da Abdullah Hocanın  önde baskıdan taviz vermediğinin işareti idi.

2. yarıda Beşiktaş biraz kıpırdanma gösterdi ,hücum etmeye  de çalıştı ancak pek fazla organize olamadığını fark ettik. Caiçara atıldıktan sonra ise Başakşehir mecburen geri çekilmek zorunda kaldı ama çok da öyle somut bir baskı yediğini söyleyemiz.Elia çıkınca Napoloeni kanada Uğur da sağ beke geçti. Daha sonra Abdullah Hoca Gökhan İnleri oyuna alınca orta saha daha da dirençli hale geldi. Gol girişimeri sonuç vermeyince Başakşehir mücadeleden galip ayrıldı.

Bir parantez de Adebayor'a açmak istiyordum.Müthiş bir profesyonel Gerek son vuruşları gerek arkadaşlarına servisleri ile gerek hücum -presleri  takım arkadaşarı dinlendirmesi ile komple bir santrafor. Takım ruhani lideri. 

 
Okunma : 421

YORUMLAR (0)