Kadıköyde Giden Şampiyonluklar


Fenerbahçe de kale olarak görünen Şükrü Saraçoğlu Stadyumu artık düz bir ova misali her gelene yol açıyor...

Bundan yıllar önce şöyle haberler okurduk; Fenerbahçe 40 maçtır evinde kaybetmiyor. Fenerbahçe Avrupa'da en iyi 5 iç saha takımından birisi.

Artık bu olay tamamen tersine döndü. Özellikle Ersun Yanal ile alınan şampiyonluktan sonra, tüm sezonlarda Fenerbahçe şampiyonlukları kendi evinde hediye etti. Tribünler bir türlü dolmadı,dolsa bile istenen bütünlük sağlanamadı.Ü zerine kadro kalitesi de her yıl düşünce şampiyonluk yıllarca ertelendi. Örneklere bakalım;

2013/14 Sezonu iç saha karnesi:

17 maç.14 Galibiyet 3 Beraberlik ve açık ara şampiyonluk.

2014/15 Sezonu

Fenerbahçe,Galatasaray ve Beşiktaş yarışıyordu.İsmail Kartal ile Fenerbahçe kötü oynamasa da istenilen sonuçlar bir türlü gelmedi ve Emenike'nin de ikramları ile şampiyonluk kaçtı.O sezon bir maçı hatırlayalım

Fenerbahçe:1 Akhisar:2

Fenerbahçe 10 ve üzeri gol kaçırdğı maçı 2-1 kaybetti.Ağır yara aldı ve daha sonra şampiyonluk gelmedi.

O sezon iç saha performansı:13 galibiyet 3 beraberlik 1 mağlubiyet

2015/16 sezonu Vitor Pereira ve pahalı ancak asimetrik kadro

İç saha performansı 14 G 3B 0M

O sezon Fenerbahçe ve Beşiktaş yarıştı ancak bir maç vardı ki içeride Fenerbahçe ile Osmanlıspor 0-0 berabere kaldı.

Ardından takım toparlanamadı ve Konya mağlubiyeti de gelince şampiyonluk kaçtı ve umutlar tükendi.

2016/17

sezonu Pereira sezon başlarken yollandı ve Advocaa geldi .Takım iyi başlamasa da biraz toparlandı ve devre arası takviye yapılırsa şampiyonluk gelebilirdi. Tabi ki takviye yapılmadı ve ikinci yarının ilk haftası(normalde 17 maçtı ancak o yıl lig 16/18 olarak bölünmüştü)Fenerbahçe evinde küme düşen Adanaspor ile 2-2 berabere kaldı. Takım daha sonra Başakşehiri yenmiş olsa da yine evinde Gençlerbirliği ile berabere kalarak yine klasik havu atışını yaptı.

İç saha karnesi 

8G  6B 3M Dibe vuruş.

2017/18 sezonu 

Fenerbahçe yine sezona kötü başladı özellikle son dakika golleri takıma ağır hasar verse de yinede toplarlanan takım 2.devreye aday olarak girdi.Tabi ki olacaklardan habersiz.

2.devre Göztepe galibiyeti ile başladı son dakika golü takıma itici güç oldu. Ancak sonrası felaket gibi gelişti. Önce yine içeride Gençler beraberliği ve ardından gelen Akhisar mağlubiyeti yetmezmiş gibi bir de Galatasaray beraberliği takımı çok gerilere fırlattı.

İç saha karnesi

13 Maç 7 G 4B 2M

Yani Kadıköy artık büyüsünü kaybetti..
Okunma : 277

YORUMLAR (0)