BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56


Kim Şampi Kim Şampiyon?


Zirve yarışı uzu yılardır ilk defa bu kadar takım arasında geçiyor...

Malum şu an milli takım arasında olduğumuzdan dolayı liglere ara verildiğinden dolayı liglerde maç yok. Bu yazıda zirvedeki takımların şampiyonluk şansları ile ilgili konuşmak istiyorum. Lider Galataaraydan başlayacak olur isek en  zorlu fikstüre sahip olan takım Sarı Kırmızılı ekip olarak görülüyor. Çünkü rakiplerinin tamamı ile bu süreçte karşı karşıya gelecek .Avantajlı olan kısmı iste Trabzon, Başakşehir ve Beşiktaş ile içerdekarşılacak olmalarından dolayı. Ankaradaki Gençlerbirliği deplasmanın çok zor geçeciği kanaatindeyim. Yine Mesut Bakkal ile defansdaki direnci artan Aytemiz Alanyaspor da zor bir deplasman olabilir

Medipol Başakşehir ise. Beşiktaşı yenerek önemli bir ivme yakalamış durumda.Geniş kadrosu ile şampiyonluğun önemli adaylarından. Dezavatajı ise belki tecrübe olabilr ama takımda şampiyonluk yaşamıs isim sayısı çok .Galatasaray ile  deplasmanda oynayacakları maç ile içerdeki Kayserispor ve Demir Grup Sivasspor maçlarının zor geçeceği düşüncesindeyim.

Beşiktaş  da geniş ve rotasyon imkanı fazla olan kadrosu ile  şampiyonluğun önemli  adaylarından.Sadece 2 kez İstabul dışına çıkmaları ise fikstür yönünden önemli bir avantaj.Son 2 Yılı şampiyon bitirmenin etkisi de önemli bir faktör.

Fenerbahçe  6 puan geride.Otoriteler Fenerbahçenin şampiyonluk şansını zayıf görse de  hiçbir şey bitmiş değil. Fikstür avantajı da Fenerbahçe için önemli faktör. Kritik virajlar ise Kayserispor ve DemirGrup Sivasspor deplasmanları.
Okunma : 501

YORUMLAR (0)