Aslantepe Kabusu


Fatih Terim:2 - Abdullah Avcı:0...

Fatih Terim, Selçuk ve Maiocun'u kesince herkes de bir panik havası oluştu, oysa ki daha diri ve sert olan Donk ve Maicon'a göre daha çabuk olan Denayer tercihi beni pek şaşırtmadı, orta alanda iyi pas yapan Başakşehir'i Fernando ve özellikle Donk'un inanılmaz özverili oyunu ile engelledi, açıkcası fiziki açıdan Donk Selçuk'tan daha iyi durumda ve çevik..

Denayer ve Serdar Aziz, Adebayor ile girilen hemen her pozisyonu kazandı diyebiliriz, Adebayor neredeyse yalnızları oynadı ne Arda ne de oyuna sonradan giren oyuncular hiçbir varlık gösteremedi, hücum anlamında Başakşehir'den hiçbirşey göremedik, tabi bu şekilde olmasının tek sorumlusu Abdullah Avcı'dır, tamamıyla beraberlik için gelmiş, orta alanda rakibin ani top kaybını bekleyip kontradan gol bulmak üzerine oynanan bir anlayış hakimdi, hesaba katmadığı şey ise Galatasaray'ın bu sezon Aslantepe'de taraftarıyla bambaşka bir kimliğe bürünmesiydi.

Oyunculara parantez açmak gerekirse Mariano nasıl bir bek olunması gerektiğini dosta düşmana gösterdi, sağıyla sürdü solu ile süründürdü adeta, Elia'nın kendisini hiç kovalamaması da ona rahat bir oyun oynama imkanı verdi.

Nagatoma'ya gelecek olursak şuan ki mevcut koşulllarda napıp edilip bonservisi alınmalıdır, son yıllarda takıma devre arası katılıp da bu denli çabuk uyum sağlayıp iyi performans gösteren bir oyuncu hatırlamıyorum, Visca'ya adım attırmadı.

Sonuç olarak Galatasaray gerçekten istedi ve maç boyu yürekten oynayarak kazandı, şu mücadelenin %10'unu deplasmanda gösterebilmiş olsaydı şuan belki 5 puanla önde olacaktı.
Okunma : 382

YORUMLAR (0)