Gümüş Değil, ALTIN


Bir maçı böyle kazanmak takımı şampiyonluğa daha da kenetlendirir. Ama maçın bu hale nasıl geldiği de sorgulanmalı. Kalan haftalarda bu kadar şanslı veya bireysel performanslar bu kadar iyi olmayabilir. Şampiyon olmak isteyen takımın skoru 2-0'a getirdikten sonra tekrar rakibini maça ortak etmesi, şampiyon olacak takıma yakışmaz...

Galatasaray takımı karşılaşmaya beklenenin üzerinde başladı. Maç sanki TTA Stadyumunda oynanıyordu. Galatasaray takımı, ayağa oynayan, topa hakim olan, etkili oyun oynuyordu. Bunun meyvesini de bulduğu goller ile aldı. Asıl sorun 2-0'dan sonra ortaya çıktı. Alanya'nın baskısına dayanamayan Galatasaray takımı savunma anlamında Error verdi. Alanyaspor takımı maça ortak olup skoru 2-2'ye getirdi. İki takım açısından da farkı arttırmak mümkündü ama son dokunuşlarda becerikli olamayınca ve kalecilerin etkili performansı maçın kopmasına izin vermedi. Son bölüme eşitlikle girilince iki hocada değişikliklerini yaptı. Mesut Bakkal, Taha'yı orta sahanın direnci tutmak için alırken,Efe'yi de ataklara hızlı çıkarak gol bulmayı hedefledi. Mesut Bakkal bu değişiklikler ile hücum ve savunma anlamında denge kurmaya çalıştı. Fatih Hoca ise sadece galibiyet odaklı değişiklikler yaparak bir takım riskler aldı.Bunun sonuncunda da kazandı. Sinan Gümüş oyuna sonradan girerek bitmiş denen maçları çevirerek Şampiyonluk yolunda Galatasaray'a büyük katkı verdi. Bu maçta galibiyetin mimarları skoru bu halde tutan başta Muslera ve sonradan oyuna girip skoru değiştiren Sinan olmuştur.

Anlamak Zor!

Galatasaray oyuncuları sanki bir yerden verirken, bir yerden alıyorlar.

Mariano etkili oynarken yaptığı sorumsuzluklar ve hatalar.

Garry Rodrigues'in maçın bi bölümünde etkili oyunu sonrasında maçı koparacak golü atamayışı.

Belhanda'nın ise birçok taraftarı performansı hakkında insanları ARAFTA bırakması.

Orta Saha Sıkıntısı

Galatasaray'ın merkezinde sıkıntı olduğu bariz ortada. Rakip biraz baskı yapınca oyun kurmakta zorlanılıyor. Fatih Hoca Fernando Reges'e hücuma katkı vermesini isteyip, Donk'tan ise tamamen savunma ağırlıklı olmasını istemiş.Ama iki oyuncuda verilen görevi tam anlamı ile karşılamakta zorlanıyorlar.Fernando o görevi yapabilecek oyuncu değil. Donk ise savunmada etkili performans göstermesi her maç farklılık gösteriyor.Onların  biraz önünde oynayan Belhanda ise orta saha ve hücum köprüsünü iyi kuramayınca zaman zaman sıkıntılar oldu. Top 3.Bölgede Belhanda'ya geldiği vakit, erken düşünemediği için ve düşünmesine izin vermeyen rakip savunma basıp Belhanda'yı bozdular.Durum böyle olunca maçı koparmak mümkün olmadı.
Okunma : 555

YORUMLAR (0)