Rusya Yolcusu Kalmasın - 2


2018 Dünya Kupasına 16 gün kaldı ve takımların kadroları belli oldu. Özellikle kadrolara alınmayan oyuncular gündemi meşgul etti. 2.kısımla devam ediyoruz...

BELÇİKA

Belçika turnuvaya giderken genç ve geniş kadrosuyla dikkat çekiyor.Özellikle orta saha ve forvet hattı oldukça geniş. Ancak şuan Belçika'da gündem yaratan olay Radja Nainggolan'ın kadroya alınmaması.Roma'nın en kilit oyuncularından biri olan Nainggolan,milli takımda iyi işler yapabilirdi. Buna rağmen Belçika orta sahası oldukça kapsamlı.De Bruyne-Tielemans-Dembele-Witsel gibi modern orta sahalara sahipler. Yine stoper ve forvet bölgeleri emin ellere ait. Kalelerinde muhtemelen Courtais olacak ki oldukça iyi bir kaleci.

ARJANTİN

Arjantin,2014 Dünya Kupası'nda final oynamıştı.Ancak bu turnuvaya giderken onlarda oldukça çalkantılı günler geçiriyor.Mauro Icardi'nin kadroya alınmaması konuşulsa da yine Messi-Hıguain-Agüero-Dybala hattı turnuvanın en etkileyici forvet hattı. Ancak bu turnuvaya giderken özelliklle Messi'nin,favori değiliz açıklaması oldukça konuşuldu.Arjantin eğer takım kimyasını doğru şekilde oturtursa önünde durulması çok zor.

İSPANYA

İspanya bu Dünya Kupası'nda nispeen kolay bi grupta Portekiz.Fas ve İran ile mücadele edecek.Kadroları oldukça geniş ve yeterli.Özellikle defans hattı neredeyse kusursuz görünüyor.İspanya'da da kadroya giremeen isimler var. Morata, Marcos Alonso ve Sergi Roberto bunlardan bazıları. Kalelerinde De Gea gibi son  derece formda ve kaliteli bir kaleci var. Eğer Diego Costa ve Iago Aspas'tan istedikleri verimi alırsalar iyi iş çıkartabilirler. 
Okunma : 343

YORUMLAR (0)