BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56


Tam Zamanı, Şimdi!


1932 yılında Tiran'da Dünya'ya gelen bir spor muhabirinin yıllar geçtikten sonra gönlündeki takım için "Onun büyüklüğü; ne şampiyonluk büyüklüğü, ne de kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz" söylemi bugün gelinen noktanın o gün görülebilen bir resmiydi sadece...

Kendi deyimlerince "Cumhuriyet" büyüklüğü dedikleri bu camianın başkanını seçerken, tüm Türkiye'nin pür dikkat kitlenerek takip etmesiyle bu büyüklüğü 3 Haziran günü bir kez daha gösterdiler.

Vakit Tamam!

"Günde sadece 4 saat uyku, dört bir yanı hain dolu. Yorgun ama pes etmeyen bir beden.

Biliyoruz yoruldun ama

Bu dava sensiz olmaz .... Başkan bizi bırakma"

Bu sözler bir futbol takımı taraftarlarının neferleri için söylediği sözler değil, bahsi geçen takımın rakip taraftarları tarafından söylenmiş ve futbol tarihinin bu sayfalarına bu şekilde geçmiş sözlerdi.

Tarihler 12 Ağustos 2014'ü gösterdiğinde malum kulübün başkanı yeni teknik direktörünü tanıtırken ileri dönem planları için "... olası başarısızlık benim" ifadesini kullandığı günden beri bir umutla bekleyen taraftar bu şahsın her zamanki gibi verdiği sözleri tutmamasıyla hüsranı yine karşısında bulmuştu.

Öyle ki son 20 yıldır başkanlık yaptığı bu camiada ezeli rakibinin tam 10 şampiyonluğunu gördüğü halde hala aday olma çabası içine girerek bu camiayı, afedersiniz bu koltuğu ne kadar çok sevdiğini göstermişti.

Gemide kaptan olsun, karada dostlar olsun ister.

Sisler hiçte bitmez insanoğlu hep yer ister.

Tam Zamanı, Şimdi!

Gücünü soyadından değil, vizyonu ve misyonu başta olmak üzere bağlı olduğu kulübe olan sevgisinden alan bir aday. Bazı medya zekileri "rakibinin içerde çok adamı var" diyerek algıları yönetmeye çalışsada, taraftar "hayır gelmez ki bitmiş pilden" dedi ve malum şahsın korkusundan dolayı her gün farklı bir TV kanalına çıkmasına şahit oldu.

Altyapı, tesisleşme, scouting, kurumsal büyüklük gibi kelimeler onunla anlam kazandı. Öyle ki "ben yaptım, ben kazandım, ben başardım, sizi bir daha buraya sokmam, hakem odası basarım" gibi mesnetsiz sözler söyleyen birini bu denli ezici şekilde mağlup etmesi tesadüf değildi.

İstanbul’un Anadolu’sunda sıcak bir Pazar günü yapılan seçimde gerçek taraftar, kulübünü kimin nasıl yöneteceğini ya da yönetemeyeceğini seçti.

Kulübüne gerçekten bağlı olan ve seven bir taraftar için “Tam zamanı şimdi!” diyorum.
Okunma : 919

YORUMLAR (0)