Hep Aynı Şarkı


NBA finallerinde 3 maç geride kaldı ve Golden State seride 3-0 önde bulunuyor bu birbirinden güzel 3 maçı bir değerlendirelim...

Golden State ile Cleveland arasında bariz bir yetenek farkı var ve iki takımın durumu göz önüne alındığında pek çok basketbolsever ilk maçı Golden State in rahat kazanacağını düşünüyordu. Ama başta LeBron James olmak üzere Cleveland takımı müthiş bir direnç koydu Golden State hücumlarını değışerek savundular, Golden Statein meşhur 3. çeyrek patlamasının önüne geçtiler, tempoya izin vermediler bunlara LeBron James ın finaller tarihine geçen müthiş performansı da eklenince sonuna kadar maçın içinde kaldılar maçın içinde kalmalarında bir diğer faktör ise Golden State e karşı daha iyi oldukları tek yer olan hücum ribaundlarıydı buraya kadar her şey Cleveland ın istediği gibi gidiyordu. Lakin bitime 7 saniye kala maç 107-107 iken çizgiye gelen George Hillin 1/2 atması ardından ribaundu alan Jr. Smith ın saçmalamasıyla maç uzatmaya gitti ve uzatmada Golden State maçı kazandı. Golden State cephesinde ise Curry ve Durant in iyi oyunları ilk maçı onlara getirdi onlar normal sezonu ve playoflları %70 ile oynayarak gidiyorlar ve buna rağmen hala Cleveland takımının bir adım önünde olmaları onların gücünü gösteriyor. İkınci maç ise beklendiği gibi geçti Cleveland maçın başlarında maçın içindeydi ama süre ilerledikçe Golden State maça ağırlığını koydu ve bu sefer maçı koparttı Stephen Curry ve Kevin Durant müthiş maç çıkardılar özellikle Curry tam Cleveland farkı tek hanelere indirip maça ortak olduk derken kalp kırıcı üçlükler attı ve Golden Statein önde kalmasını sağladı ve maçı kazandılar Curry ve Durant yine müthiş oynadı Cavs cephesinde LeBron ve Love dışında katkı veren olmayınca mağlubiyet kaçınılmaz oldu. Üçüncü maç Clevelandın sahasında oynandı Cleveland bunun da etkisiyle maça agresif başladı üstüne hücum ribauntlarını da toplayınca özellikle ilk yarıda etkili oldular buna bir de Curry ve Klayın hücumda tutukluk yaşamaları eklenince ilk yarıyı 6 sayıyla önde kapattılar ama Durantı durduramadılar yoksa ilk yarıyı 15-20 arası farkla bitirebilirdi Cavs. İkinci yarı Golden State rakibine hücum ribaundu şansı vermeyince öne geçti dengeli giden maçta ilk önce Curry attığı üçlükle dengeyi bozdu sonra da Durant geçen sene üçüncü maçın sonunda attığı üçlüğe benzer bir üçlükle bitirici darbeyi vurdu ve seri 3-0 oldu. Cavste Lebron triple-double yapsa da oyunu istatistikleri kadar iyi değildi karşı tarafta Durant böyle oynarken LeBron un da sazı eline alması gerekirdi maça iyi başlayan Jr. Smith yine devamını getiremedi Love standart katkısını verdi ama yine de yetmedi. 

Serinin 4. maçı yine Cleveland da ve LeBron ve arkadaşları tamam mı devam mı maçına çıkacak Golden State ise son 4 yılda 3. şampiyonluğunu kazanmak için Cleveland ın kazanması için LeBronun basketbol tanrısına dönüşmesi ve takım arkadaşlarının birkaç şut sokması gerekecek ama bunlar yeterli olur mu? Bu sorunun cevabını Cuma gecesi hep beraber alacağız.
Okunma : 348

YORUMLAR (0)